Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
W tym miesiącu233
Ogółem89600

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

konto_przebrno

„Daj szansę kolejnym pokoleniom pełnić służbę na co dzień”.

1% to niedużo, ale może zadecydować

o przyszłych losach pokolenia obecnych zuchów i harcerzy.

1% zainwestowany we wszechstronny rozwój dzieci,

może przynieść efekt w kolejnym pokoleniu dobrych

i wykształconych obywateli, którzy swoją pasję

mogli rozwinąć w harcerstwie.

 

Jak przekazać 1% podatku na rzecz ZHP Chorągwi Kieleckiej HUFIEC SANDOMIERZ?


one_percent

 

KROK 1. Wybieramy organizację pożytku publicznego: 

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka znajduje się na liście organizacji, które posiadają status Organizacji Pożytku Publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku. Mamy możliwość określenia konkretnej jednostki (hufca, szczepu, drużyny, referatu...) działającej na terenie chorągwi, jakiej zostaną przekazane nasze pieniądze. 

KROK 2. Wypełniamy zeznanie roczne PIT: 

Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla ZHP Chorągwi Kieleckiej jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39). 
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy numer, pod jakim ZHP Chorągiew Kielecka HUFIEC SANDOMIERZ widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli KRS 0000281349

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.


Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać szczegółowy cel przekazania 1%, aby pieniądze trafiły do konkretnej jednostki harcerskiej (np. hufca, szczepu czy drużyny). Informację tę zamieszcza się w dziale "Informacje uzupełniające" (poz. 128-130 - PIT-28, poz. 307-309 - PIT-36, poz. 107-109 - PIT-36L, poz. 126-128 - PIT-37, poz. 60-62 - PIT-38, poz. 53-55 - PIT-39). Również tam podać można dane ułatwiające kontakt z podatnikiem, a także wyrazić zgodę na udostępnienie naszej organizacji przez Urząd Skarbowy imienia, nazwiska, adresu oraz wysokości przekazywanej kwoty. 

W przypadku ZHP Chorągwi Kieleckiej może być to nazwa działającego w niej hufca: HUFIEC SANDOMIERZ, szczepu, drużyny czy innej jednostki, której mają zostać przekazane pieniądze. Przekazując 1% jednostkom działającym w hufcach, nazwę drużyny, gromady, kręgu czy szczepu poprzedzamy nazwą danego hufca, np. "HUFIEC SANDOMIERZ".

KROK 3. US przekazuje pieniądze ZHP Chorągwi Kieleckiej HUFIEC SANDOMIERZ:

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. 

Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku np. dla ZHP i jednej z jej jednostek terenowych.