Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036

konto_przebrno

„Daj szansę kolejnym pokoleniom pełnić służbę na co dzień”.

1% to niedużo, ale może zadecydować

o przyszłych losach pokolenia obecnych zuchów i harcerzy.

1% zainwestowany we wszechstronny rozwój dzieci,

może przynieść efekt w kolejnym pokoleniu dobrych

i wykształconych obywateli, którzy swoją pasję

mogli rozwinąć w harcerstwie.

 

Jak przekazać 1% podatku na rzecz ZHP Chorągwi Kieleckiej HUFIEC SANDOMIERZ?


one_percent

 

KROK 1. Wybieramy organizację pożytku publicznego: 

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka znajduje się na liście organizacji, które posiadają status Organizacji Pożytku Publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku. Mamy możliwość określenia konkretnej jednostki (hufca, szczepu, drużyny, referatu...) działającej na terenie chorągwi, jakiej zostaną przekazane nasze pieniądze. 

KROK 2. Wypełniamy zeznanie roczne PIT: 

Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla ZHP Chorągwi Kieleckiej jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39). 
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy numer, pod jakim ZHP Chorągiew Kielecka HUFIEC SANDOMIERZ widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli KRS 0000281349

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.


Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać szczegółowy cel przekazania 1%, aby pieniądze trafiły do konkretnej jednostki harcerskiej (np. hufca, szczepu czy drużyny). Informację tę zamieszcza się w dziale "Informacje uzupełniające" (poz. 128-130 - PIT-28, poz. 307-309 - PIT-36, poz. 107-109 - PIT-36L, poz. 126-128 - PIT-37, poz. 60-62 - PIT-38, poz. 53-55 - PIT-39). Również tam podać można dane ułatwiające kontakt z podatnikiem, a także wyrazić zgodę na udostępnienie naszej organizacji przez Urząd Skarbowy imienia, nazwiska, adresu oraz wysokości przekazywanej kwoty. 

W przypadku ZHP Chorągwi Kieleckiej może być to nazwa działającego w niej hufca: HUFIEC SANDOMIERZ, szczepu, drużyny czy innej jednostki, której mają zostać przekazane pieniądze. Przekazując 1% jednostkom działającym w hufcach, nazwę drużyny, gromady, kręgu czy szczepu poprzedzamy nazwą danego hufca, np. "HUFIEC SANDOMIERZ".

KROK 3. US przekazuje pieniądze ZHP Chorągwi Kieleckiej HUFIEC SANDOMIERZ:

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. 

Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku np. dla ZHP i jednej z jej jednostek terenowych.