Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036

P1010978Ponad setka zuchów, harcerzy oraz instruktorów sandomierskiego Hufca ZHP w sobotę, 8.10.2016 r. spotkała się w Tarnobrzegu, by zainaugurować kolejny rok harcerski.

Pod kryptonimem „HARCERSKI SNAJPER” na Harcerskim Starcie 2016/2017 w obiekcie Klubu Strzeleckiego „Grom” KŻR LOK stawiły się środowiska z: Annopola, Chobrzan, Dwikóz, Gościeradowa, Kleczanowa, Liśnika i Pisar.

O godz. 10.00 zlot tradycyjnie rozpoczęto apelem, po którym uczestnicy rozruszali się i rozgrzali przy harcerskich pląsach oraz śpiewach. Niecierpliwie oczekiwanym punktem programu były ćwiczenia strzeleckie. W czterech punktach, pod czujnym okiem instruktorów Klubu Strzeleckiego, przy organizacyjnym wsparciu uczniów klasy wojskowej, zuchy, druhny i druhowie sprawdzali celność strzałów oddawanych z broni wiatrowej, pistoletu sportowego KBKS oraz ASG. Wszystko to wyglądało bardzo poważnie, ale też bezpiecznie.

Był również obiecany rzut granatem, wykonany przez każdego uczestnika. Technika i dobre skoordynowanie w takich działaniach są, o czym mogliśmy się przekonać, kluczowe.

Ruch na świeżym powietrzu zdecydowanie poprawia apetyt, dlatego czekającej na zlotowiczów grochówki nie trzeba było szczególnie reklamować. Wszyscy z apetytem zjedli przygotowaną gorącą zupę. W poczęstunku dla każdego uczestnika znalazła się także tabliczka czekolady. Na harcerskim Starcie nie mogło zabraknąć ogniska, przy którym każdy mógł przysiąść i ogrzać.

Wspólnym pamiątkowym zdjęciem, zawiązaniem kręgu i iskrą przyjaźni puszczoną przez Komendanta Hufca zakończyliśmy tegoroczny bardzo „wystrzałowy” Harcerski Start.

Serdecznie dziękujemy wszystkim środowiskom zuchowym i harcerskim na czele z opiekunami za udział w zlocie. Cieszymy się z obecności rodziców na naszych imprezach.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem członków Klubu Strzeleckiego „GROM” w Tarnobrzegu, młodzieży z klasy wojskowej Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu za fachową pomoc przy organizacji harcerskich działań.

 

Czuwaj!

Komenda Hufca