Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
W tym miesiącu208
Ogółem87234

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

P1010978Ponad setka zuchów, harcerzy oraz instruktorów sandomierskiego Hufca ZHP w sobotę, 8.10.2016 r. spotkała się w Tarnobrzegu, by zainaugurować kolejny rok harcerski.

Pod kryptonimem „HARCERSKI SNAJPER” na Harcerskim Starcie 2016/2017 w obiekcie Klubu Strzeleckiego „Grom” KŻR LOK stawiły się środowiska z: Annopola, Chobrzan, Dwikóz, Gościeradowa, Kleczanowa, Liśnika i Pisar.

O godz. 10.00 zlot tradycyjnie rozpoczęto apelem, po którym uczestnicy rozruszali się i rozgrzali przy harcerskich pląsach oraz śpiewach. Niecierpliwie oczekiwanym punktem programu były ćwiczenia strzeleckie. W czterech punktach, pod czujnym okiem instruktorów Klubu Strzeleckiego, przy organizacyjnym wsparciu uczniów klasy wojskowej, zuchy, druhny i druhowie sprawdzali celność strzałów oddawanych z broni wiatrowej, pistoletu sportowego KBKS oraz ASG. Wszystko to wyglądało bardzo poważnie, ale też bezpiecznie.

Był również obiecany rzut granatem, wykonany przez każdego uczestnika. Technika i dobre skoordynowanie w takich działaniach są, o czym mogliśmy się przekonać, kluczowe.

Ruch na świeżym powietrzu zdecydowanie poprawia apetyt, dlatego czekającej na zlotowiczów grochówki nie trzeba było szczególnie reklamować. Wszyscy z apetytem zjedli przygotowaną gorącą zupę. W poczęstunku dla każdego uczestnika znalazła się także tabliczka czekolady. Na harcerskim Starcie nie mogło zabraknąć ogniska, przy którym każdy mógł przysiąść i ogrzać.

Wspólnym pamiątkowym zdjęciem, zawiązaniem kręgu i iskrą przyjaźni puszczoną przez Komendanta Hufca zakończyliśmy tegoroczny bardzo „wystrzałowy” Harcerski Start.

Serdecznie dziękujemy wszystkim środowiskom zuchowym i harcerskim na czele z opiekunami za udział w zlocie. Cieszymy się z obecności rodziców na naszych imprezach.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem członków Klubu Strzeleckiego „GROM” w Tarnobrzegu, młodzieży z klasy wojskowej Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu za fachową pomoc przy organizacji harcerskich działań.

 

Czuwaj!

Komenda Hufca