Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
W tym miesiącu226
Ogółem87252

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DSC_0572W dniach 21-23 Października odbył się już IV Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich NS ZHP pod hasłem „Pamięć historii żyje w nas”. W zlocie brało udział 130 Harcerzy i Zuchów. Druhny i druhowie których gościliśmy przybyli z: Łosic, Stoku Lackiego, Grójca, Warszawy, Wrocławia, Kielc, Skarżyska Kamiennej, Buska Zdrój, Kolbuszowej Dolnej, oraz 3 patrole z Sandomierza. Ze względu na dużą ilość uczestników, zlot odbył się w nowej lokalizacji – w budynku Gimnazjum i Liceum Katolickiego im. Św. Królowej Jadwigi.

Mimo, że deszczowa pogoda nas nie rozpieszczała, wszystkim drużynom udało się dotrzeć w piątek. Po uroczystym apelu drużyny od razu udały się na wieczorny zwiad, podczas którego mieli okazję odnaleźć zabytki Sandomierza, a także mogli podziwiać panoramę Sandomierza z Bramy Opatowskiej. Dzień zakończyliśmy świeczowiskiem, podczas którego nie zabrakło śpiewów i pieśni harcerskich. W sobotę odbyła się gra terenowa, podczas której uczestnicy mięli nie tylko okazję rozwiązywać różnorodne zadania, ale także mogli poznać różnorodne piękne zakątki Sandomierza m.in. Kościół św. Jakuba. Wyższe Seminarium Duchowne, a także Sandomierskie Podziemia. Mimo deszczowej aury, wszystkim harcerzom towarzyszył uśmiech i dobry humor. Po zakończonej grze wszyscy zjedli smakowity bigos, trochę wyschli i… udali się na sale gimnastyczną doskonalić swoje umiejętności taneczne z an. Hubertem Kopeć. Po tanecznej rozrywce przyszedł czas na chwilę refleksji i skupienia podczas Mszy Św. Celebrowanej przez ks.phm. Dariusza Sidora Kapelana Harcerzy Diecezji Sandomierskiej.

 

Niedziela była czasem pożegnań, podziękowań i sprzątania. Zlot zakończyliśmy uroczystym apelem końcowym, wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród dla poszczególnych patroli i darczyńców.

Zlot nie odbyłby się gdyby nie bezinteresowna pomoc osób i instytucji:

s. Grażyna Chrobak – Dyrektor Gimnazjum i Liceum św. Królowej Jadwigi w Sandomierzu

Maria Butkowska – Wicedyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego „Radość Życia” w Sandomierzu

hm. Czesław Rączkiewicz – Komendant Hufca ZHP im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu

an. Hubert Kopeć – animator, wodzirej

Firma budowlana „Prima-Bud” w Sandomierzu

Sklep PSB „Mrówka” w Tarnobrzegu

„Carrefour Market” w Sandomierzu

Wszystkim Serdecznie dziękujemy.