Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036

DSC_0572W dniach 21-23 Października odbył się już IV Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich NS ZHP pod hasłem „Pamięć historii żyje w nas”. W zlocie brało udział 130 Harcerzy i Zuchów. Druhny i druhowie których gościliśmy przybyli z: Łosic, Stoku Lackiego, Grójca, Warszawy, Wrocławia, Kielc, Skarżyska Kamiennej, Buska Zdrój, Kolbuszowej Dolnej, oraz 3 patrole z Sandomierza. Ze względu na dużą ilość uczestników, zlot odbył się w nowej lokalizacji – w budynku Gimnazjum i Liceum Katolickiego im. Św. Królowej Jadwigi.

Mimo, że deszczowa pogoda nas nie rozpieszczała, wszystkim drużynom udało się dotrzeć w piątek. Po uroczystym apelu drużyny od razu udały się na wieczorny zwiad, podczas którego mieli okazję odnaleźć zabytki Sandomierza, a także mogli podziwiać panoramę Sandomierza z Bramy Opatowskiej. Dzień zakończyliśmy świeczowiskiem, podczas którego nie zabrakło śpiewów i pieśni harcerskich. W sobotę odbyła się gra terenowa, podczas której uczestnicy mięli nie tylko okazję rozwiązywać różnorodne zadania, ale także mogli poznać różnorodne piękne zakątki Sandomierza m.in. Kościół św. Jakuba. Wyższe Seminarium Duchowne, a także Sandomierskie Podziemia. Mimo deszczowej aury, wszystkim harcerzom towarzyszył uśmiech i dobry humor. Po zakończonej grze wszyscy zjedli smakowity bigos, trochę wyschli i… udali się na sale gimnastyczną doskonalić swoje umiejętności taneczne z an. Hubertem Kopeć. Po tanecznej rozrywce przyszedł czas na chwilę refleksji i skupienia podczas Mszy Św. Celebrowanej przez ks.phm. Dariusza Sidora Kapelana Harcerzy Diecezji Sandomierskiej.

 

Niedziela była czasem pożegnań, podziękowań i sprzątania. Zlot zakończyliśmy uroczystym apelem końcowym, wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród dla poszczególnych patroli i darczyńców.

Zlot nie odbyłby się gdyby nie bezinteresowna pomoc osób i instytucji:

s. Grażyna Chrobak – Dyrektor Gimnazjum i Liceum św. Królowej Jadwigi w Sandomierzu

Maria Butkowska – Wicedyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego „Radość Życia” w Sandomierzu

hm. Czesław Rączkiewicz – Komendant Hufca ZHP im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu

an. Hubert Kopeć – animator, wodzirej

Firma budowlana „Prima-Bud” w Sandomierzu

Sklep PSB „Mrówka” w Tarnobrzegu

„Carrefour Market” w Sandomierzu

Wszystkim Serdecznie dziękujemy.