Składki członkowskie

skkladki_czlonkowskie

propozycje_wypoczynku_hal_2017

baner_wsparcia_przebrno

baner_merci

Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

choragiew_kielecka


logo_zhp
herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu420
Ogółem65931

IMG_7318W dniach 21-22 październik 2016r 19 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” i Drużyna Harcerska działająca przy ZPO im. Jana Pawła II w Gościeradowie z dh Katarzyną Łyszczarz i dh Iwoną Młynarczyk oraz e z 25 Drużyną Harcerską „Białe Wilki” z Liśnika Dużego z dh Maciejem Niemczyckim, skorzystała z gościnności domu Senior Wigor w Salominie. Zuchy i harcerze z niecierpliwością czekali na to spotkanie, które pierwotnie nazwano: pieszym rajdem pt. „Szlakiem leśnych Skrzatów”. Niestety ze względu na deszczową pogodę, na miejsce noclegu zawieźli nas rodzice, którzy po raz kolejny okazali się niezawodni. Głównym celem naszego spotkania była integracja i promowanie aktywnego wypoczynku w sposób bezpieczny, pożyteczny i atrakcyjny. Skupieni wokół harcerskiego kręgu poprzez wspólne zabawy, pląsy kształtowaliśmy swoje umiejętności i charakter. Dużą niespodziankę przygotowała dh Jagoda, która w scenerii mroku i w blasku świec wtajemniczyła zuchy i harcerzy w zasady gry „Mafia”. Pierwszą próbą dla nowych zuchów było spędzenie nocy poza domem. Bez mamy, taty, komputera, tabletu. Wszyscy zaliczyli próbę i podczas porannego apelu otrzymali pierwszy atrybut umundurowania zuchowego – zieloną chustę. Dla każdego zucha i harcerza wspólnie spędzony czas zaowocował nowymi przyjaźniami i zdobytymi umiejętnościami. Do zobaczenia na szlaku! Czuj!!! dh. Katarzyna Łyszczarz dh. Iwona Młynarczyk