Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

 

dajmy_wyraz_naszej_pamieci_111Na przełomie października i listopada 2016 r. harcerze z 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” działającej przy Miejskim Zespole Szkół w Annopolu, po raz drugi przeprowadzili w szkole akcję „Znicz pamięci”. W akcji zebrano kilkadziesiąt zniczy, które w okresie od 28 października do 11 listopada druhny i druhowie zapalili na mogiłach żołnierskich, powstańczych oraz zapomnianych grobach zlokalizowanych na terenie gminy Annopol..

W dn. 25 i 26 października 2016 na rzecz akcji uczniowie MZS przekazali ponad 30 zniczy. Dalsze działania harcerskie przebiegały etapowo:
- 28.10.2016 r. – uporządkowanie mogił żołnierzy I wojny światowej  i zapalenie zniczy pamięci – las Kokoszka
- 29.10.2016 r. – złożenie zniczy na mogiłach ziemnych partyzantów z 1914 roku – las w Dąbrowie oraz uporządkowanie kilku zapomnianych grobów i zapalenie zniczy – cmentarz parafialny w Annopolu.
- 10.11.2016 r. – zebranie wypalonych zniczy po Wszystkich Świętych i złożenie zniczy pamięci na mogile żołnierzy I i II wojny światowej oraz grobie partyzantów – cmentarz parafialny w Annopolu.


- 11.11.2016 r. – zebranie wypalonych zniczy po dniu 1 listopada oraz złożenie zniczy pamięci na bezimiennej mogile obrońców Ojczyzny z 1863 roku i zbiorowej mogile ludności cywilnej pomordowanej podczas pacyfikacji Borowa i okolicznych wsi 2 lutego 1944 r. – cmentarze w Borowie oraz na mogile poległych w walce z hitlerowskim okupantem w latach 1939-1945 zlokalizowanej w Opoce.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w działanie harcerskiej drużyny. To nasz wspólny wyraz pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolność  i niepodległość Ojczyzny, ale także o tych, którzy nie mogą już liczyć na pamięć bliskich.

Drużynowa

phm. Jolanta Mochol