Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

 

IMG_0480W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości delegacja harcerzy z 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola miała wielką przyjemność uczestniczyć w Koncercie pieśni patriotycznej „Śpiewajmy pamięć” w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam też uroczyście odebraliśmy Ogień Niepodległości, przywieziony z Kostiuchnówki na Wołyniu.

W pierwszej części, rozpoczętego o godz. 17.00 koncertu, wysłuchaliśmy kilkunastu znanych i mniej znanych pieśni legionowych oraz patriotycznych, które pięknie zinterpretowały młode wokalistki pod batutą Ryszarda Góry, W dalszej części spotkania, przy akompaniamencie fortepianu wspólnie śpiewaliśmy pieśni, korzystając z przygotowanych dla nas śpiewników. Podczas całego wieczoru w sali pałacowej płonął Ogień Niepodległości, który dotarł do Ostrowca i wielu miast w Polce w dn. 7.11.2016 r. w sztafecie z udziałem harcerzy i strzelców. Ogień ten, zapalony na mogiłach legionistów w Polskim Lasku na Wołyniu od 16 lat towarzyszy obchodom rocznicowym 11 listopada. Przywiezienie Ognia do Annopola na nasze lokalne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości było głównym celem czwartkowej wizyty w Ostrowcu Świętokrzyskim. Reprezentacja naszej drużyny w składzie: dh. Karolina Szczekała, dh. Katarzyna Kwiecińska, dh Piotr Toporowski wraz z drużynową odebrała Ogień Niepodległości od uczestnika tegorocznej wyprawy do Kostiuchnówki strzelca Dariusza Kaszuby.

Drużynowa

phm. Jolanta Mochol