Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177
11_listop_2016_3Jak, co roku, 11 listopada harcerze z 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola podejmują służbę aktywnie włączając się w lokalne obchody Święta Niepodległości. Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym pw. Św. Joachima i Anny w Annopolu. Mszę Świętej w intencji Ojczyzny poprzedził koncert pieśni patriotycznych szkolnego chóru oraz zespołu Manufaktura. We Mszy Św. uczestniczyli licznie mieszkańcy gminy, kombatanci, radni powiatowi i radni rady miejskiej, sołtysi, strażacy, dyrektorzy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedszkolacy, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz zuchy z 18 Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” i harcerze z 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy. Po zakończonym nabożeństwie, przemaszerowaliśmy na annopolski Rynek, gdzie pod pomnikiem Marszałka Józefa. Piłsudskiego delegacja harcerzy przekazała  Burmistrzowi Annopola Wiesławowi Liwińskiemu „Ogień Niepodległości”. Ogień przywieziony z Polskiego Lasku na Wołyniu wraz z wieńcami i wiązankami kwiatów złożony został przed pomnikiem dowódcy Polskich Legionów. Swój kosz biało-czerwonych kwiatów złożyła także reprezentacja zuchów i harcerzy..
Drużynowa
phm. Jolanta Mochol