Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
W tym miesiącu453
Ogółem82038

II ZUCHOWO – HARCERSKI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

„PASTUSZKOWIE PRZYBYWAJCIE JEMU WDZIĘCZNIE PRZYGRYWAJCIE…”

DSC_04301 lutego 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie odbył się II Zuchowo–Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek Hufca Sandomierz pod hasłem „Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie…”. Zaszczycili nas swoją obecnością pani Anna Drwal dyrektor szkoły, pani Beata Sajecka wicedyrektor szkoły, ks. Dariusz Sidor Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy z Sandomierza, rodzice i dziadkowie zuchów oraz harcerzy. Celem przeglądu było pielęgnowanie tradycji kolędowania, rozwijanie umuzykalnienia małych druhów oraz kształtowanie pozytywnych emocji w związku z działaniami muzycznymi. Uczestnicy Przeglądu to: 18 Gromada Zuchowa „Leśne Duszki” z Annopola opiekun dh. Grażyna Ufniarz, 19 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” z Gościeradowa opiekun dh, Katarzyna Łyszczarz i Iwona Młynarczyk, 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola opiekun dh. Jolanta Mochol, 25 Drużyna Harcerska „Białe Wilki” z Liśnika Dużego opiekun dh Maciej Niemczycki. Drużynę Harcerską z Gościeradowa reprezentowały Julia Rogoźnicka i Łucja Łyszczarz opiekun dh. Ewa Wołoszyn. Anna Sękala i Krzysztof Sajecki w występach solowych reprezentowali 19 Gromadę Zuchową „Leśne Skrzaty” z Gościeradowa. Swoją obecnością nasze spotkanie uświetniła Kapela Ludowa z Gościeradowa, która wykonała dla nas cztery mniej znane pieśni bożonarodzeniowe. Dziękujemy członkom Kapeli za występ oraz panu Romanowi Bissowi dyrektorowi GOK – u za współpracę. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za występ, obecność i wsparcie, a harcerkom Oli i Natalii za prowadzenie II Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Serdeczne podziękowania składamy Panu Grzegorzowi Jaworkowi za ufundowanie słodkich upominków. Wszystkie występy zuchów i harcerzy były wspaniałe. Wykonawcy i słuchacze spędzili razem miłe chwile w ciepłej, świątecznej atmosferze. Pragniemy kontynuować tradycję kolędowych spotkań harcerzy i zuchów – więc do spotkania i usłyszenia za rok.