Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
W tym miesiącu453
Ogółem82038

IMG_1007To było bardzo roztańczone i gwarne popołudnie. 23 lutego 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół w Annopolu odbył się zuchowo-harcerski Bal Karnawałowy z okazji Dnia Myśli Braterskiej - święta wszystkich skautów i harcerzy. We wspólnej zabawie uczestniczyła GZ „Leśne Duszki”, 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola, zuchy z GZ „Leśne Skrzaty” i Drużyna Harcerska z Gościeradowa oraz członkowie Komendy Hufca ZHP Sandomierz.
Bal zainaugurował gawędą o Dniu Myśli Braterskiej kapelan zuchów i harcerzy diecezji sandomierskiej ks. Dariusz Sidor. Po powitaniem wszystkich przybyłych na karnawałową imprezę, wręczeniu pocztówek z życzeniami i sentencjami nt. przyjaźni, w rytm muzyki z różnych stron świata rozpoczęła się 3 godzinna zabawa taneczna. Na parkiecie bawiło się 50 osób, przebranych za różne postacie bajkowe i filmowe. Pląsy przeplatano konkursami, dlatego jeszcze bardziej kolorowo zrobiło się po konkurencji drużynowej – wykonaniu z bibuły wspólnego elementu karnawałowego stroju. Podziwialiśmy nie tylko kreatywny pokaz mody, ale także umiejętności synchronizacji ruchu podczas tańca z balonem czy tworzonych na bieżąco przez grupy układów chorograficznych. Wspólny taniec „Country Road”, „Jumbo - Mambo” i „Dla Eleny” dopełnił integracji uczestników balu. Zwyczajowo na tego typu spotkaniach nie zabrakło poczęstunku, sfinansowanego przez Hufiec ZHP Sandomierz oraz przygotowanego we współpracy z rodzicami, którzy i tym razem dostarczyli słodkie wypieki.
Przyjemnie zmęczeni i zrelaksowani, karnawałowy bal zakończyliśmy w obrzędowym kręgu puszczeniem „iskierki przyjaźni”.
Dziękujemy wszystkim za wspólną, udaną zabawę.
Drużynowa harcerska