Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
W tym miesiącu230
Ogółem87256

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

logoReprezentacja 25 Drużyny Harcerskiej Białe Wilki im. Wł. Jasińskiego ps. „Jędruś”, wzięła udział w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu. W tym wspaniałym wydarzeniu harcerskim brało udział wiele zespołów harcerskich z całej Polski. Poza zmaganiami festiwalowymi na uczestników czekało mnóstwo biwakowych atrakcji.Między innymi zapoznawcze świeczowisko z piosenkami i pląsami, nocne pośpiewanki i zabawy intergacyjne, „piżama party”, gra miejska.
Korzystając z tego, że byliśmy w mieście - kolebce oddziału „Jędrusiów” i pisma „Odwet”, obowiązkowo wybraliśmy się na spacer do miejsc ich pamięci. Przewodnikiem był druh Henryk Zając, z Tarnobrzega. Zobaczyliśmy, gdzie stał kiedyś dom profesora Szewery, twórcy Odwetu. Postawiliśmy znicze na pomniku Jędrusiów, na grobach rodziny Szewerów związanych z oddziałem, a także na pomniku żołnierzy niezłomnych na cmentarzu wojskowym.
Wieczorem, po uroczystej, festiwalowej gali z występem gwiazdy, zespołu "Caryna", wszyscy szczęśliwi i z planami na przyszłość wróciliśmy do Liśnika.

Drużynowy 25 DH Białe Wilki
pwd. Maciej Niemczycki