Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036

logoReprezentacja 25 Drużyny Harcerskiej Białe Wilki im. Wł. Jasińskiego ps. „Jędruś”, wzięła udział w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu. W tym wspaniałym wydarzeniu harcerskim brało udział wiele zespołów harcerskich z całej Polski. Poza zmaganiami festiwalowymi na uczestników czekało mnóstwo biwakowych atrakcji.Między innymi zapoznawcze świeczowisko z piosenkami i pląsami, nocne pośpiewanki i zabawy intergacyjne, „piżama party”, gra miejska.
Korzystając z tego, że byliśmy w mieście - kolebce oddziału „Jędrusiów” i pisma „Odwet”, obowiązkowo wybraliśmy się na spacer do miejsc ich pamięci. Przewodnikiem był druh Henryk Zając, z Tarnobrzega. Zobaczyliśmy, gdzie stał kiedyś dom profesora Szewery, twórcy Odwetu. Postawiliśmy znicze na pomniku Jędrusiów, na grobach rodziny Szewerów związanych z oddziałem, a także na pomniku żołnierzy niezłomnych na cmentarzu wojskowym.
Wieczorem, po uroczystej, festiwalowej gali z występem gwiazdy, zespołu "Caryna", wszyscy szczęśliwi i z planami na przyszłość wróciliśmy do Liśnika.

Drużynowy 25 DH Białe Wilki
pwd. Maciej Niemczycki