Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

20170325_104651W sobotę, 25 marca 2017 r. Mszą Św. o godz. 11.00 w Bazyclice Katedralnej w Sandomierzu zainaugurowano III Synod Diecezji Sandomierskiej. Na uroczystość tę, na zaproszenie kapelana zuchów i harcerzy naszej diecezji, udała się także delegacja z GZ "Leśne Skrzaty" i Drużyny Harcerskiej w Gościeradowie oraz druhby i druhowie z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" w Annopolu. Dołączyliśmy do licznie zebranych przedstawicieli grup duszpasterskich, stowarzyszeń i wspólnot, młodzieży ze wszystkich parafii diecezji. Spotkaliśmy harcerzy ze Staszowa, Stalowej oraz Woli Rzeczyckiej. Rozpoczęty, trzeci z kolei w historii diecezji, synod przebiegać będzie pod hasłem „Aby nieść światło Ewangelii”. Pierwszy synod diecezjalny zwołano w roku 1923, drugi przypadł na lata 1996 -1999. Prace synodalne i tym razem potrwają trzy lata. W tym czasie obradować będzie kilka komisji z udziałem osób duchownych, zakonnych i świeckich (ok. 300 os. sprawujących funkcje duszpasterskie, społeczne oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń kościelnych). Jak wyjaśnił ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz potrzeba zwołania kolejnego synodu wynika z uwarunkowań kulturowych, cywilizacyjnych, społecznych i demograficznych jakie zaszły w tym czasie. Potrzebujemy Kościoła bardziej misyjnego, bliskiego każdemu człowiekowi i otwartego na wyzwania współczesnego świata – dodał Ordynariusz Sandomierski.
25 marca br. przypadł także jubileuszu 25-lecia powstania diecezji sandomierskiej w jej nowych granicach.

Drużynowa
20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy"