Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177
IMG_1265

HARCERSKA DROGA KRZYŻOWA

31 marca 2017 roku Harcerze z Gościeradowa udali się na skautową Drogę Krzyżową do Sandomierza. To wyjątkowe nabożeństwo odbyło się w podziemiach miasta, prowadził je ks. Dariusz Sidor Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy. Gościeradowscy harcerze czytali rozważania Drogi Krzyżowej. Do wspólnej modlitwy dołączyli mieszkańcy Sandomierza oraz Harcerze i Zuchy z Hufca Sandomierz.
GRA MIKEJSKA

W sobotę po śniadaniu czekała na nas kolejna niespodzianka. Każdy zastęp dostał tajemniczą kopertę, w której znajdowały się pytania związane z historią miasta Sandomierz. Rozwiązanie zagadek dzięki którym odkryliśmy tajemnice średniowiecznego miasta, sprawiło nam wiele radości. Na zakończenie wszystkie zastępy otrzymały nagrodę - czekoladowego Baranka Wielkanocnego od naszego komendanta Czesława Rączkiewicza.

MAM SZCZERĄ WOLĘ…
Podążajmy więc raz wyznaczonym
przez nasze harcerskie wybory szlakiem,
który nieustannie prowadzi „wciąż wzwyż”.

Harcerzem być to niełatwe zadanie – wymagające prawo harcerskie, służba, ciągła praca nad sobą, radzenie sobie w wielu sytuacjach, które przydają się w życiu codziennym. Ale jak wiele można zdobyć – przyjaźnie na całe życie, wiedzę o samym sobie, piękne wspomnienia. Niewielu młodych ludzi umie się świetnie bawić bez używek, radzić sobie w terenie, umie udzielić pierwszej pomocy, szyfrować wiadomości, wiązać węzły, rozpalać choćby ogniska, wyznaczać kierunki, rysować mapy, wymyślać skecze… Bo harcerstwo to wspaniała zabawa, ale sposób na życie.
31 marca 2017 roku Harcerze z Gościeradowa złożyli Przyrzeczenie Harcerskie w Sandomierskiej Zbrojowni w obecności Zawiszy Czarnego, ks. Dariusza Sidora Diecezjalnego Duszpasterza Harcerzy, ks. Andrzeja Łacha wikariusza z Gościeradowa, ks. Sławomira Brzeskiego z Dwikóz, druhen Iwony, Kasi, Ewy, druha Krzysztofa Lamparskiego oraz Zuchów i Harcerzy z Dwikóz. Potwierdzeniem złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego było przypięcie do munduru Krzyża Harcerskiego.
Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci młodych druhów. Przeszli pomyślnie okres przygotowań i mogą o sobie powiedzieć JESTEM HARCERZEM.