Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
W tym miesiącu226
Ogółem87252

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

zlot_2017l_107Weekendowy Zlot w Górach Pieprzowych w dn. 9-10.06.2017 r. zgromadził ponad 80 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Sandomierz. Pełen komarów, słońca, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Na miejsce biwakowania wybrano malowniczy szczyt rezerwatu przyrody, tuż przy skarpie wiślanej. Zlot, jak to jest w harcerskim zwyczaju zainaugurowano apelem i powitaniem jego uczestników przez Komendanta Hufca hm. Cz.Rączkiewicza oraz Komendanta Zlotu phm. A. Pałkę. Potem czas na zakwaterowanie w namiotach oraz kolację, która dla jednej z druhen była okazją do wykonania zadań próby na sprawność kuchcika. Wszyscy posmakowaliśmy także włoskiej pizzy. Wieczorem zasiedliśmy w ogniskowym kręgu, by wspólnie śpiewać i pląsać. Przy tak bliskim każdemu harcerzowi ogniu, odbył się Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, którybył okazją do prezentacji umiejętności wokalno-instrumentalnych. Rozśpiewani i wybawieni udaliśmy się na spoczynek, który jednak nie kończył wydarzeń pierwszego dnia Zlotu, Tuż po północy ogłoszono bowiem alarm. Powód tej pobudki był szczególny dla części zlotowiczów – bieg harcerski zwieńczony złożeniem Przyrzeczenia Harcerskiego. Cisza nocna była również scenerią, w której dh. K. Kwiecińska z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" mianowana zostałą na funkcję przybocznej annopolskiej drużyny. Mimo krótkiego snu, już przed godziną 8.00 zlotowicze powitali kolejny dzień, by za chwilę ruszyć na spotkanie harcerskiej przygodzie. Po porannej toalecie odbyła się Msza Św. polowa odprawiona przez ks. S.Brzeskiego, drużynowego z Dwikóz. Po śniadaniu przygotowanym w patrolach, o godz. 9.15 udaliśmy się na 6 kilometrową trasę gry. Kilka godzin wędrówki połączono z realizacją zadań na sześciu punktach patrolowych. Przydałała się nam znajomość samarytanki – udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, szyfrologi, umiejętność celności podczas strzelania oraz wiedza o harcerstwie. Po drodze odwiedziliśmy   Dom Rodzinne Ogródki Działkowe im. T.Kościuszki w Sandomierzu, który jak się okazało był ukrytym punktem gry. Opaleni i lekko zmęczeni, czerwonym szlakiem powróciliśmy na miejsce biwakowania. Po wzmocnieniu sił kiełbaską z grila, przyszedł czas na ostatnie zawiązanie kręgu, podziękowania, wręczenie gadżetu z logo sandomierskiego hufca oraz puszczenia harcerskiej "iskry przyjaźni".

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W perspektywie wakacji czekamy już na kolejne udane spotkania w kontakcie z przyrodą i drugim człowiekiem.

W Zlocie uczestniczyła gromada zuchowa z Gościeradowa, drużyny harcerskie z Sandomierza, Gór Wysokich, Dwikóz i Annopola oraz drużyna Nieprzetartego Szlaku "Sokły".

Drużynowa 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy"

J.Mochol

Przyboczna dh. K.Kwiecińska