Rejestracja on-line

rejestracja_x160

Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
W tym miesiącu408
Ogółem86346

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
11_listopada
Drogie Zuchy, Druhny i Druhowie,
Instruktorzy sandomierskiego hufca ZHP
Za rok obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 2018 będzie dla wszystkim Polaków ważnym Rokiem Jubieleuszu. Po 123 latach niewoli odradza się niepodległa Polska. Hufiec ZHP Sandomierz już dziś chce rozpocząć bezpośrednie przygotowania do tego radosnego wydarzenia.
Zapraszamy wszystkie gromady zuchowe i drużyny harcerskie do podjęcia w swoim środowisku lokalnym inicjatyw, które będą wyrazem naszego patriotyzmu, przywracania pamięci, ale też służbą Polsce na miarę potrzeb i wyzwań współczesnego świata. Niech w "Sztafecie pamieci na 100 - lecie odzyskania neipodległości" każde środowisko podejmie przynajmniej 2 działania (poza zwyczajowymi udziałami w uroczystościach 11 listopada i 3 Maja), które związane będą z pamiecią o walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Poszukajcie nazwisk bohaterów, wydarzeń z czasów I i II wojny światowej, a związanych z waszą miejscowością, gminą, regionem.
Możliwości jest wiele. Możecie rozpocząć od akcji "Znicz Pamięci", porządkowania mogił powstańczych, do czego zaprasza nas zbliżający się 1 listopada.
Idea jest taka, by w każdym miesiący od listopada 2017 do listopada 2018 zuchy, harcerze i instruktorzy naszego hufca podjęli akcje, organizowali kampanie będące wyrazem naszego patriotyzmu i pielęgnowania tradycji niepodległościowych.
Prosimy o nadesłanie na adres mailowy hufca informacji o planowanych działaniach do 20 listopada br. oraz relacji pisemnych, fotograficznych, filmowych z podjętych inicjatyw.
Czuwaj!
Komenda Hufca ZHP Sandomierz