Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

nocowka_109Blisko 50 druhen i druhów spotkało się 27.10.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu na Harcerskiej Nocówce, której organizatorem była 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy".Biwak rozpoczął się w piątek, o godz. 18.00 apelem, na którym swoją obecność – poza miejscową drużyną zameldowały środowiska harcerskie z: Gościeradowa, Dwikóz, Gór Wysokich oraz Sandomierza wraz z drużynowymi – instruktorami sandomierskiego Hufca ZHP.

Chwilę później wszyscy rozruszali się podczas zabaw integracyjnych i pląsów. Większość z nas w zdumienie wprawiła wyczynowa zabawa "Słoń", którą zademonstrowali harcerze starsi z Sandomierza.Poważniejszy ton miał kolejny punkt programowy, gdy zasiedliśmy w kręgu, uczestnicząc w świeczowisku. Tym razem towarzyszyły nam słowa zaczerpnięte z "Księgi Jaszczurki" - klasyka napisanego przez szwajcarską skautkę w latach międzywojennych, a przywołane przez druhny i druhów z każdego środowiska. A jeśli płomień, to nie mogło przy nim zabraknąć śpiewu przy akompaniamencie gitar. Po kolacji odbył się turniej piłki siatkowej, podczas którego w ostatnim meczu zmierzył się sandomierski patrol z pełnymi determinacji drużynowymi ;) Rozgrywki zakończyły się o godz. 23.00, ale dzięki sportowym emocjom nikt nie czuł zmęczenia. Wyczekiwanym punktem biwaku była noc filmowa z familijnymi produkcjami. Na szczęście udało się nam nieco zdrzemnąć do rana. Nocówkę zakończyliśmy w sobotę 28 października br. przed godziną 10-tą zawiązaniem harcerskiego kręgu.