Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
W tym miesiącu453
Ogółem82038

XVII_dzien_papieski_100Pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją!" 8 października 2017 r. obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. Integralnym elementem tych obchodów jest przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W zbiórkę włączyli się po raz kolejny harcerze z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy", prowadząc w niedzielę kwestę po wszystkich Mszach św. przy kościele parafialnym w Annopolu. Stypendyści - podopieczni Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" nazywani „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec Wielkiego Rodaka. W chartytatywnej zbiórce corocznie udział bierze blisko 100 tysięcy wolontariuszy: ministrantów, harcerzy, młodzieży i dorosłych z różnych środowisk. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi pochodzącym z wiosek i małych miast. Jest ich ponad 5 tysięcy!.