Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

IMG_20171026_16093826 października 2017 r. przyszedł czas na krótką wędrówkę, leśną scenerię i ognisko. Na otwarte ognisko w lesie Kokoszka "Nadwiślańskie Trampy" zaprosiły chętnych uczniów z klas IV – VII szkoły podstawowej. Zbiórka w plenerze była bowiem elementem przeprowadzanej akcji naborowej do drużyny. Nie mogło więc na niej zabraknąć także zuchów - kandydatów do wstąpienia w szeregi naszego harcerskiego środowiska. I to Oni byli tego popołudnia głównymi bohaterami spotkania przy ogniu. Obrzęd przyjęcia do drużyny połączony był z poddaniem zuchów kilku próbom, m.in. związanym z uważnością, udzielaniem pomocy przedmedycznej, orientacji w terenie, odwagi i współpracy. Bieg harcerski z powodzeniem przygotowali druh Kuba i Karol. Gawęda, przypomnienie Prawa Zucha, wyrażenie woli wstąpienia w szeregi 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej, rozkaz drużynowej i w końcu założenie granatowej chusty przypieczętowało dołączenia Mariki, Michała, Ernesta oraz Krystiana do "Nadwiślańskich Trampów".
Po ceremonii wszyscy zajęli się pieczeniem kiełbasek, jabłek i ... ciasta B-P nadziewanego powidłami śliwkowymi. Druhna Paulina zadbała, byśmy zasmakowali drożdżowego.
Czas w lesie bardzo przyjemnie, ale i szybko płynie. Niestety zapadający zmierzch zmusił nas do szybkiego powrotu do domu. Witamy czwórkę "Biszkoptów" w naszej drużynie i życzymy Im, by na harcerskim szlaku przeżyli najwspanialsze przygody swojego życia.