Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036

11_listopada_2017_10011 listopada jest to data, która tkwi w sercach Polaków od dawien dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej Ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Za rok przypada 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości z tej okazji Zuchy z 19 GZ „Leśne Skrzaty” i Harcerze z 27 DH „Szare Szeregi” działające przy ZPO im. Jana Pawła II w Gościeradowie czynnie włączyli się w inicjatywę Hufca  Sandomierz ph. „SZTAFETA PAMIĘCI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI”.


Podjęte działania przez Zuchów i Harcerzy z Gościeradowa.
Zapalenie zniczy i złożenie wiązanek na cmentarzu z I wojny światowej.
Oddanie hołdu śp. Marcinowi Porębie, żołnierzowi poległemu w Afganistanie.
Zapalenie zniczy na zbiorowej mogile upamiętniającej ofiary Pacyfikacji wsi Szczecyn.
II Marsz Niepodległościowy ulicami Gościeradowa, połączony ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.
Czynny udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Koncert pieśni patryiotycznych w Dziennym Domu Senior Plus w Salominie.
Udział w gminnym przeglądzie pt. „Chcę i ja coś o Polsce powiedzieć".

Dzięki zaangażowaniu Zuchów i Harcerzy przypomnieliśmy sobie ważną lekcję historii, która jest i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Serdeczne podziękowania kierujemy do  Wójta Gminy Gościeradów Pana Mariusza Szczepanika oraz Pani Dyrektor Anny Drwal za zaangażowanie w życie naszej gromady i drużyny oraz za okazaną pomoc i wsparcie naszych działań.
dh. pwd. Katarzyna Łyszczarz