Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
W tym miesiącu228
Ogółem87254

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

11_listopada_2017_10011 listopada jest to data, która tkwi w sercach Polaków od dawien dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej Ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Za rok przypada 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości z tej okazji Zuchy z 19 GZ „Leśne Skrzaty” i Harcerze z 27 DH „Szare Szeregi” działające przy ZPO im. Jana Pawła II w Gościeradowie czynnie włączyli się w inicjatywę Hufca  Sandomierz ph. „SZTAFETA PAMIĘCI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI”.


Podjęte działania przez Zuchów i Harcerzy z Gościeradowa.
Zapalenie zniczy i złożenie wiązanek na cmentarzu z I wojny światowej.
Oddanie hołdu śp. Marcinowi Porębie, żołnierzowi poległemu w Afganistanie.
Zapalenie zniczy na zbiorowej mogile upamiętniającej ofiary Pacyfikacji wsi Szczecyn.
II Marsz Niepodległościowy ulicami Gościeradowa, połączony ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.
Czynny udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Koncert pieśni patryiotycznych w Dziennym Domu Senior Plus w Salominie.
Udział w gminnym przeglądzie pt. „Chcę i ja coś o Polsce powiedzieć".

Dzięki zaangażowaniu Zuchów i Harcerzy przypomnieliśmy sobie ważną lekcję historii, która jest i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Serdeczne podziękowania kierujemy do  Wójta Gminy Gościeradów Pana Mariusza Szczepanika oraz Pani Dyrektor Anny Drwal za zaangażowanie w życie naszej gromady i drużyny oraz za okazaną pomoc i wsparcie naszych działań.
dh. pwd. Katarzyna Łyszczarz