Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
W tym miesiącu231
Ogółem87257

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
IMG_2432„Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie...”  pod takim hasłem odbył się tegoroczny III HUFCOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK. Tradycją naszego Hufca stało się wspólne kolędowanie. 23 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie zebrały się Gromady Zuchowe i Drużyny Harcerskie, aby podtrzymać naszą polską tradycję. Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością... . Gdy w pamięci ożywają zapamiętane świąteczne zwyczaje, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Śpiewanie kolęd, to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Podczas przeglądu wystąpili soliści i zespoły z:
11 Gromady Zuchowej „Ekoludki” z Pisar
Próbnej Gromady Zuchowej „Czerwone Chusty” z Grabówki
18 Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” z Annopola
19 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z Gościeradowa
8 Drużyny Harcerskiej „Watra” z Gór Wysokich
13 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „ Sandomierscy Skauci” z Sandomierza
20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola
25 Drużyny Harcerskiej „Białe Wilki” z Liśnika Dużego
Środowiska Harcerskiego z Dwikóz
27 Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” z Gościeradowa
Gościnnie wystąpił Mateusz Wilkos z Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.
We wspólnym kolędowaniu wzięło udział ponad 120 Zuchów i Harcerzy.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom, druhnom i druhom, którzy przygotowali Gromady Zuchowe i  Drużyny Harcerskie, rodzicom i przyjaciołom harcerstwa, uczestniczącym w Hufcowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Szczególne podziękowania kierujemy do Komendanta Hufca Sandomierz hm. Czesława Rączkiewicza, dyrektor ZPO im. Jana Pawła II w Gościeradowie Anny Drwal, pwd. Jolanty Ziarko oraz pani Marii Kozłowskiej. 
Do zobaczenia za rok!
Czuwaj!
dh. Katarzyna Ł.
dh. Ewa W.
dh. Iwona M.