Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
W tym miesiącu453
Ogółem82038
IMG_2432„Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie...”  pod takim hasłem odbył się tegoroczny III HUFCOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK. Tradycją naszego Hufca stało się wspólne kolędowanie. 23 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie zebrały się Gromady Zuchowe i Drużyny Harcerskie, aby podtrzymać naszą polską tradycję. Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością... . Gdy w pamięci ożywają zapamiętane świąteczne zwyczaje, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Śpiewanie kolęd, to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Podczas przeglądu wystąpili soliści i zespoły z:
11 Gromady Zuchowej „Ekoludki” z Pisar
Próbnej Gromady Zuchowej „Czerwone Chusty” z Grabówki
18 Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” z Annopola
19 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z Gościeradowa
8 Drużyny Harcerskiej „Watra” z Gór Wysokich
13 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „ Sandomierscy Skauci” z Sandomierza
20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola
25 Drużyny Harcerskiej „Białe Wilki” z Liśnika Dużego
Środowiska Harcerskiego z Dwikóz
27 Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” z Gościeradowa
Gościnnie wystąpił Mateusz Wilkos z Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.
We wspólnym kolędowaniu wzięło udział ponad 120 Zuchów i Harcerzy.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom, druhnom i druhom, którzy przygotowali Gromady Zuchowe i  Drużyny Harcerskie, rodzicom i przyjaciołom harcerstwa, uczestniczącym w Hufcowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Szczególne podziękowania kierujemy do Komendanta Hufca Sandomierz hm. Czesława Rączkiewicza, dyrektor ZPO im. Jana Pawła II w Gościeradowie Anny Drwal, pwd. Jolanty Ziarko oraz pani Marii Kozłowskiej. 
Do zobaczenia za rok!
Czuwaj!
dh. Katarzyna Ł.
dh. Ewa W.
dh. Iwona M.