Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
W tym miesiącu230
Ogółem87256

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

We wtorkowe popołudnie, 16.01.2018 r., przy wyczekiwanym śnieżnym klimacie, w Publicznej Szkole Podstawowej w Annopolu odbyła się Wigilia 18 GZ ,,Leśne Duszki” oraz 20 ŚDH ,,Nadwiślańskie Trampy”, na którą zaprosiliśmy naszych drogich Rodziców/Opiekunów. Opłatkowe spotkanie rozpoczęło odczytanie rozkazu drużynowej, podsumowującego akcję Betlejemskiego Światła Pokoju 2017. Miłym akcentem było wręczenie pięciorgu harcerzy: dh. Martynie, dh. Weronice, dh. Oli,  dh. Michałowi i dh Jakubowi plakietki potwierdzającej zdobycie sprawności ,Betlejemskie Światło Pokoju”. Niespodzianką  dla druha Karola było natomiast  nadanie barwy drużyny – granatowej chusty, co obrzędowo przypieczętowuje przynależność do ,,Nadwiślańskich Trampów”. Gratulujemy i cieszymy się, że drużyna rośnie w liczebność i w siłę.

Dzielenie się opłatkiem i składanie sobie serdecznych życzeń było doskonałą okazją do wyrażanie rodzicom podziękowań za Ich współpracę z drużynowymi oraz wszelkie wsparcie zuchowo-harcerskich działań w zakończonym roku. Na Wigilii nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego kolędowania. Chyba wszyscy byliśmy pod wrażeniem, jak dobrze wypadł ten punkt programu. Druga część niecodziennej zbiórki upłynęła nam przy poczęstunku. Popijając czerwony barszczyk, zajadając różne przekąski i słodycze, integrowaliśmy się we wspólnych rozmowach. W miłej atmosferze czas upływa niezwykle szybko. Noworoczne spotkanie opłatkowe zakończyliśmy zawiązaniem kręgu, „iskierką przyjaźni” oraz zaproszeniem na Zuchowo - Harcerski Bal Karnawałowy