Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
W tym miesiącu452
Ogółem82037

P1220795„Kto nie widzi celu swojej podróży niech nigdy nie oddala się od krzyża, a sam krzyż będzie go prowadził”. Św. Augustyn

W piątkowe popołudnie 23 marca 2018 roku, przy kościele pw. św. Józefa w Sandomierzu odbyła się Harcerska Droga Krzyżowa. Uczestniczyło w niej około 100 instruktorów, harcerek, harcerzy i zuchów Hufca Sandomierz. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Dariusz Sidor Czytania Stacji Drogi Krzyżowej i pieśni przygotowały harcerki DH z Gór Wysokich.

Podczas wielkopostnego nabożeństwa harcerze postanowili głębiej kontemplować mękę Pańską. Wspominali śmierć Pana Jezusa niosąc wspólnie krzyż.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej został rozstrzygnięty konkurs na „Ozdobę Wielkanocną”. W konkursie wzięło udział 49 uczniów. Jury konkursowe oceniało: tradycyjność i oryginalność pomysłu, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, kolorystykę i trwałość formy, samodzielność wykonania w trzech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek a wyróżnione osoby nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.