Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
W tym miesiącu231
Ogółem87257

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

P1220795„Kto nie widzi celu swojej podróży niech nigdy nie oddala się od krzyża, a sam krzyż będzie go prowadził”. Św. Augustyn

W piątkowe popołudnie 23 marca 2018 roku, przy kościele pw. św. Józefa w Sandomierzu odbyła się Harcerska Droga Krzyżowa. Uczestniczyło w niej około 100 instruktorów, harcerek, harcerzy i zuchów Hufca Sandomierz. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Dariusz Sidor Czytania Stacji Drogi Krzyżowej i pieśni przygotowały harcerki DH z Gór Wysokich.

Podczas wielkopostnego nabożeństwa harcerze postanowili głębiej kontemplować mękę Pańską. Wspominali śmierć Pana Jezusa niosąc wspólnie krzyż.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej został rozstrzygnięty konkurs na „Ozdobę Wielkanocną”. W konkursie wzięło udział 49 uczniów. Jury konkursowe oceniało: tradycyjność i oryginalność pomysłu, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, kolorystykę i trwałość formy, samodzielność wykonania w trzech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek a wyróżnione osoby nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.