Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
W tym miesiącu230
Ogółem87256

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

rajd_zawiszy_176W dniach 17-18 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach odbył się zlot pt. "Śladami Zawiszy Czarnego". W biwaku zlotowym wzięło udział 106 harcerzy z hufca Sandomierz m.in. z  Dwikóz, Annopola, Gościeradowa, Liśnika Dużego, Grabówki, oraz z Gór Wysokich.

Pierwszego dnia zaraz po zapisach odbył się apel rozpoczynający biwak. następnie  przyszedł czas kolację, aby nabrać sił do rywalizacji w  czasie gier i zabaw , podczas których drużyny musiały wykazać się niebywałą zręcznością i sprytem ,oceniana  była pomysłowa nazwa oraz prezentacja iście harcerska.

W ten sposób do rywalizacji stanęły patrole o nazwach ,,Trampki Wisła, ,,Wąsacze", „Heheszki”, „Białe Wilki”, „Jelenie W Terenie”, „Orły i Sokoły” oraz „Zawisza”. Na zakończenie dnia odbył się kominek w czasie którego phm KS Sławomir Brzeski przybliżył postać rycerza Zawiszy Czarnego i podjęliśmy wspólny temat „ Czy dziś można polegać na słowie Harcerza jak na Zawiszy? , oraz śpiewaliśmy wiele piosenek harcerskich i turystycznych. Następnego dnia po obfitym śniadaniu wszystkie patrole wyruszyły szlakiem Zawiszy. Przedzierając się przez lasy, jary, szukając właściwej drogi  harcerze  musieli wykonać kilka zadań takich jak: odnalezienie grobu żołnierza czy  innych pomników pamięci. Na pierwszym punkcie pod czujnym okiem punktowych zadaniem harcerzy było trafienie strzałą do celu. Drugie zadanie polegało na strzelaniu z broni do tarczy. Wszystkie patrole wzorowo poradziły sobie z pokonaniem zadań i bezpiecznym dotarciem do pomnika Zawiszy w Garbowie. Tam czekał ciepły poczęstunek, który wszyscy zajadali ze smakiem. Uwieńczeniem całego biwaku było wręczenie nagród i dyplomów. Na koniec wszyscy uczestnicy zwiedzali Izbę Pamięci Zawiszy Czarnego w miejscowości Garbów oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Zawiszy.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń i z nowymi kontaktami wśród harcerzy powróciliśmy do domu.

 

 

W dniach 17-18 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach odbył się zlot pt. ,, Śladami Zawiszy Czarnego". W biwaku zlotowym wzięło udział 106 harcerzy z hufca Sandomierz m.in. z  Dwikóz, Annopola, Gościeradowa, Liśnika Dużego, Grabówki, oraz z Gór Wysokich.

Pierwszego dnia zaraz po zapisach odbył się apel rozpoczynający biwak.

Następnie  przyszedł czas kolację, aby nabrać sił do rywalizacji w  czasie gier i zabaw , podczas których drużyny musiały wykazać się niebywałą zręcznością i sprytem ,oceniana  była pomysłowa nazwa oraz prezentacja iście harcerska.

w ten sposób do rywalizacji stanęły patrole o nazwach ,,Trampki Wisła, ,,Wąsacze", „Heheszki”, „Białe Wilki”, „Jelenie W Terenie”, „Orły i Sokoły” oraz „Zawisza”. Na zakończenie dnia odbył się kominek w czasie którego phm KS Sławomir Brzeski przybliżył postać rycerza Zawiszy Czarnego i podjęliśmy wspólny temat „ Czy dziś można polegać na słowie Harcerza jak na Zawiszy? , oraz śpiewaliśmy wiele piosenek harcerskich i turystycznych. Następnego dnia po obfitym śniadaniu wszystkie patrole wyruszyły szlakiem Zawiszy. Przedzierając się przez lasy, jary, szukając właściwej drogi  harcerze  musieli wykonać kilka zadań takich jak: odnalezienie grobu żołnierza czy  innych pomników pamięci. Na pierwszym punkcie pod czujnym okiem punktowych zadaniem harcerzy było trafienie strzałą do celu. Drugie zadanie polegało na strzelaniu z broni do tarczy. Wszystkie patrole wzorowo poradziły sobie z pokonaniem zadań i bezpiecznym dotarciem do pomnika Zawiszy w Garbowie. Tam czekał ciepły poczęstunek, który wszyscy zajadali ze smakiem. Uwieńczeniem całego biwaku było wręczenie nagród i dyplomów. Na koniec wszyscy uczestnicy zwiedzali Izbę Pamięci Zawiszy Czarnego w miejscowości Garbów oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Zawiszy.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń i z nowymi kontaktami wśród harcerzy powróciliśmy do domu.