Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
W tym miesiącu452
Ogółem82037

rajd_zawiszy_176W dniach 17-18 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach odbył się zlot pt. "Śladami Zawiszy Czarnego". W biwaku zlotowym wzięło udział 106 harcerzy z hufca Sandomierz m.in. z  Dwikóz, Annopola, Gościeradowa, Liśnika Dużego, Grabówki, oraz z Gór Wysokich.

Pierwszego dnia zaraz po zapisach odbył się apel rozpoczynający biwak. następnie  przyszedł czas kolację, aby nabrać sił do rywalizacji w  czasie gier i zabaw , podczas których drużyny musiały wykazać się niebywałą zręcznością i sprytem ,oceniana  była pomysłowa nazwa oraz prezentacja iście harcerska.

W ten sposób do rywalizacji stanęły patrole o nazwach ,,Trampki Wisła, ,,Wąsacze", „Heheszki”, „Białe Wilki”, „Jelenie W Terenie”, „Orły i Sokoły” oraz „Zawisza”. Na zakończenie dnia odbył się kominek w czasie którego phm KS Sławomir Brzeski przybliżył postać rycerza Zawiszy Czarnego i podjęliśmy wspólny temat „ Czy dziś można polegać na słowie Harcerza jak na Zawiszy? , oraz śpiewaliśmy wiele piosenek harcerskich i turystycznych. Następnego dnia po obfitym śniadaniu wszystkie patrole wyruszyły szlakiem Zawiszy. Przedzierając się przez lasy, jary, szukając właściwej drogi  harcerze  musieli wykonać kilka zadań takich jak: odnalezienie grobu żołnierza czy  innych pomników pamięci. Na pierwszym punkcie pod czujnym okiem punktowych zadaniem harcerzy było trafienie strzałą do celu. Drugie zadanie polegało na strzelaniu z broni do tarczy. Wszystkie patrole wzorowo poradziły sobie z pokonaniem zadań i bezpiecznym dotarciem do pomnika Zawiszy w Garbowie. Tam czekał ciepły poczęstunek, który wszyscy zajadali ze smakiem. Uwieńczeniem całego biwaku było wręczenie nagród i dyplomów. Na koniec wszyscy uczestnicy zwiedzali Izbę Pamięci Zawiszy Czarnego w miejscowości Garbów oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Zawiszy.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń i z nowymi kontaktami wśród harcerzy powróciliśmy do domu.

 

 

W dniach 17-18 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach odbył się zlot pt. ,, Śladami Zawiszy Czarnego". W biwaku zlotowym wzięło udział 106 harcerzy z hufca Sandomierz m.in. z  Dwikóz, Annopola, Gościeradowa, Liśnika Dużego, Grabówki, oraz z Gór Wysokich.

Pierwszego dnia zaraz po zapisach odbył się apel rozpoczynający biwak.

Następnie  przyszedł czas kolację, aby nabrać sił do rywalizacji w  czasie gier i zabaw , podczas których drużyny musiały wykazać się niebywałą zręcznością i sprytem ,oceniana  była pomysłowa nazwa oraz prezentacja iście harcerska.

w ten sposób do rywalizacji stanęły patrole o nazwach ,,Trampki Wisła, ,,Wąsacze", „Heheszki”, „Białe Wilki”, „Jelenie W Terenie”, „Orły i Sokoły” oraz „Zawisza”. Na zakończenie dnia odbył się kominek w czasie którego phm KS Sławomir Brzeski przybliżył postać rycerza Zawiszy Czarnego i podjęliśmy wspólny temat „ Czy dziś można polegać na słowie Harcerza jak na Zawiszy? , oraz śpiewaliśmy wiele piosenek harcerskich i turystycznych. Następnego dnia po obfitym śniadaniu wszystkie patrole wyruszyły szlakiem Zawiszy. Przedzierając się przez lasy, jary, szukając właściwej drogi  harcerze  musieli wykonać kilka zadań takich jak: odnalezienie grobu żołnierza czy  innych pomników pamięci. Na pierwszym punkcie pod czujnym okiem punktowych zadaniem harcerzy było trafienie strzałą do celu. Drugie zadanie polegało na strzelaniu z broni do tarczy. Wszystkie patrole wzorowo poradziły sobie z pokonaniem zadań i bezpiecznym dotarciem do pomnika Zawiszy w Garbowie. Tam czekał ciepły poczęstunek, który wszyscy zajadali ze smakiem. Uwieńczeniem całego biwaku było wręczenie nagród i dyplomów. Na koniec wszyscy uczestnicy zwiedzali Izbę Pamięci Zawiszy Czarnego w miejscowości Garbów oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Zawiszy.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń i z nowymi kontaktami wśród harcerzy powróciliśmy do domu.