Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
W tym miesiącu293
Ogółem72456

krajka_10014 KWIETNIA 2018 r, w Publicznej Szkole Podstawowej w Liśniku Dużym Odbył się II Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej KRAJKA, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. J. Wierzchowskiej w Liśniku Dużym i 25 Drużynę Harcerską Białe Wilki im. Wł. Jasińskiego ps. Jędruś.

Wzięło w nim udział ponad stu wykonawców - 11 zespołów oraz 8 solistów, reprezentujących środowiska harcerskie oraz placówki oświatowe z województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Prezentacje młodych artystów oceniało jury w składzie: hm. Arkadiusz Szostak –muzyk, Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej WIATRACZEK w Kielcach, Zastępca Komendanta Chorągwi Kieleckiej ZHP, hm. Czesław Rączkiewicz - Komendant Hufca ZHP w Sandomierzu, Roman Biss–muzykolog, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie.

 

W kategorii zespołów komisja artystyczna przyznała:

I miejsce - Zespołowi Muzycznemu Manufaktura z Annopola

II miejsce Ex Aequo - 19 Gromadzie Zuchowej Leśne Skrzaty z Gościeradowa oraz Zastępowi Harcerskiemu Leśny Krzyż ze Szczecyna,

III miejsce Ex Aequo – 25 Drużynie Harcerskiej Białe Wilki z Liśnika Dużego oraz 20 Drużynie Harcerskiej Nadwiślańskie Trampy z Annopola

Wyróżnienia otrzymali: Zespół Zjarane Tosty z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej i Zespół Ich Dwóch i Ona z Księżomierzy.

W kategorii solistów przyznano:

I miejsce - Natalia Ćwik reprezentująca Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku,

II miejsce - Letycja Łyszczarz z 19 Gromady Zuchowej Leśne Skrzaty z Gościeradowa,

III miejsce - Weronika Florek z 54 Stalowowolskiej Drużyny HarcerskiejWyróżnienia otrzymali: Anna Sękala i Krzysztof Sajecki z 19 Gromady Zuchowej Leśne Skrzaty z Gościeradowa oraz Kinga Skotnicka z 27 Drużyny Harcerskiej Szare Szeregi z Gościeradowa.

Ponadto jury przyznało nominacje do Festiwalu Harcerska Wiosna Kulturalna, Letycji Łyszczarz z Gościeradowa,19 Gromadzie Zuchowej Leśne Skrzaty z Gościeradowa, 20 Drużynie Harcerskiej Nadwiślańskie Trampy z Annopola.Festiwal odbędzie się w Kielcach, 11 maja 2018r., w Domu Kultury Białogon.

Po ogłoszeniu werdyktu i rozdaniu nagród, harcerze spotkali się jeszcze przy ognisku na podwórku szkolnym, kontynuując wspólne śpiewanie i harcerskie zabawy.

Festiwal odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, a współorganizatorami i partnerami byli Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie, Komenda Hufca ZHP w Sandomierzu, Stowarzyszenie Przyjaciół Gościeradowa, Urząd Gminy Gościeradów.

Zapraszamy za rok!

pwd. Maciej Niemczycki