Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
W tym miesiącu228
Ogółem87254

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

V_zlot_zhp_2018_209W dniach, 13 - 15 kwietnia, odbył się V Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn ZHP. Gościło na nim 150 harcerzy i instruktorów. impreza odbyła się w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Po przyjeździe uczestników odbył się uroczysty apel, po którym wszyscy udali się na ognisko. 14 drużyn zaprezentowało się piękną harcerską piosenką, jak równie nauczyliśmy się nowych pląsów i zabaw. Pierwszy dzień zakończył się wspaniałym pokazem ognia, który zachwycił, jak również w niektórych momentach zapierał dech w piersi.
Kolejny dzień przywitał nas pięknym słońcem, co przyjęliśmy z wielką ulgą, gdyż już od samego rana, wszyscy wyruszyli na grę terenową po Królewskim Mieście. Zadania były ukryte w różnych częściach miasta, dzięki czemu wszyscy mogliśmy przy ich poszukiwaniu zwiedzić naszą piękną, zabytkową miejscowość. Wiele atrakcji wzbudził punkt w Powiatowej Straży Pożarnej, gdzie specjalnie na ten dzień, dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, przygotowany został pokaz sprzętu oraz pojazdów. Wszyscy bawili się świetnie i po powrocie długo jeszcze wspominali całą przygodę.
Jednak nie był to koniec atrakcji. Późnym popołudniem wszyscy harcerze wstawili się na polowej mszy św., podczas której mogli podziękować za wszystko Panu Bogu.
Punktem kulminacyjnym była dyskoteka, która odbyła się na sali gimnastycznej, podczas której wszyscy mogliśmy odśpiewać gromkie 100 lat oraz dzieląc się wspaniałym tortem świętować 60 – lecie Drużyn Nieprzetartego Szlaku.
Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i już w niedzielę rano na apelu kończącym zlot, po rozdaniu nagród i wręczeniu dyplomów, pożegnaliśmy się ze sobą, wyrażając nadzieję, na ponowne spotkanie się gdzieś na harcerskim szlaku…