Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036

jablko_czy_cytryna_2018_111W dniu 16 kwietnia 2018 r. zuchy z 11 Gromady Zuchowej „Ekoludki” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pisarach oraz uczniowie klasy I , IV i VI tejże szkoły wzięli udział w akcji „Kierowco, zwolnij”.

Akcja została zorganizowana i przeprowadzona we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, któremu składamy serdeczne podziękowania.. Miała na celu uwrażliwić kierowców na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, tak aby zwracali uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg, a w szczególności dzieci uczęszczających do szkoły w Pisarach.

Zuchy za nieprzepisową jazdę lub przekroczenie prędkości przyznawały karę w postaci talarka kwaśnej cytryny, którą mieli zjeść kierowcy. Nagrodą za prawidłową jazdę było jabłko.

Ta akcja sprawiła dzieciom wiele frajdy i satysfakcji z możliwości pouczania kierowców przy współpracy z policją i na pewno przyczyni się do przemyśleń kierowców oraz większej uwagi na drodze.