Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
W tym miesiącu226
Ogółem87252

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

jablko_czy_cytryna_2018_111W dniu 16 kwietnia 2018 r. zuchy z 11 Gromady Zuchowej „Ekoludki” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pisarach oraz uczniowie klasy I , IV i VI tejże szkoły wzięli udział w akcji „Kierowco, zwolnij”.

Akcja została zorganizowana i przeprowadzona we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, któremu składamy serdeczne podziękowania.. Miała na celu uwrażliwić kierowców na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, tak aby zwracali uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg, a w szczególności dzieci uczęszczających do szkoły w Pisarach.

Zuchy za nieprzepisową jazdę lub przekroczenie prędkości przyznawały karę w postaci talarka kwaśnej cytryny, którą mieli zjeść kierowcy. Nagrodą za prawidłową jazdę było jabłko.

Ta akcja sprawiła dzieciom wiele frajdy i satysfakcji z możliwości pouczania kierowców przy współpracy z policją i na pewno przyczyni się do przemyśleń kierowców oraz większej uwagi na drodze.