Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

harcerska_wiosna_103W piątek 11maja 2018 r.  razem z zaprzyjaźnionymi  harcerzami z Annopola i Liśnika Dużego reprezentowaliśmy Hufiec Sandomierz podczas Harcerskiej  Wiosny  Kulturalnej  w Kielcach. Festiwal był zorganizowany przez ZHP Chorągiew Kielecką oraz Dom Kultury „Białogon”. Spotkanie miało na celu podsumowanie pracy artystycznej drużyn.  Dla większości był to debiut w tej rangi imprezie. Uczestnicy zmierzyli się w 9 kategoriach. Zuchy i harcerze naszego hufca wystąpili w kategorii:
Zespoły harcerskie i zdobyli
I miejsce: 19 GZ „Leśne Skrzaty” z Gościeradowa
II miejsce: 25 DH „Białe Wilki” z Liśnika Dużego
III miejsce 20  DH  „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola Harcerscy soliści
II miejsce: Letycja Łyszczarz z 19 GZ „Leśne Skrzaty” piosenką  pt. „Sercem patrz” wyśpiewała nominację do udziału w Koncercie „Gospodarze -Gościom” podczas 45 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2018 w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów pieniężnych, maskotek, gier edukacyjnych i książek.
Nasz udział w tym artystycznym wydarzeniu nie był by możliwy bez współpracy wyżej wymienionych  środowisk  z Wójtem Gminy Gościeradów, Panem Mariuszem Szczepanikiem i Burmistrzem Annopola, Panem Wiesławem Liwińskim. Serdecznie dziękujemy również Komendantowi Hufca ZHP w Sandomierzu, hm. Czesławowi Rączkiewiczowi.