Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036

zimowisko_2018-100W dniach 12.01 -18.01.2019 r. 41 uczniów, zuchów, harcerzy wyjechało na zimowisko w ramach Harcerskiej Akcji Zimowej HAZ organizowane przez Hufiec ZHP Sandomierz. Zimowisko miało miejsce w Małym Cichym k. Zakopanego.
Tatry przywitały nas piękną zimową aurą i rozgwieżdżonym niebem, co jak później się okazało było zwiastunem przepięknej pogody.
W pierwszym dniu wszyscy obowiązkowo udali się na spacer po Małym Cichym oraz zostali zaznajomieni z obowiązującymi na zimowisku regulaminami bezpieczeństwa, a także uczestniczyli w grach i zabawach integrujących.
Przez kolejne dni wszyscy z zapałem, wyruszali na stok by się rozkoszować  jazdą i  szlifować umiejętności narciarskie. Byli też tacy, którzy pod czujnym okiem instruktora oswajali się ze sprzętem narciarskim, zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na stoku narciarskim oraz podczas korzystania z wyciągów. Następnie przystąpili do pierwszych ćwiczeń i pierwszych zajazdów. Wielką frajdą były zjazdy z górki na sankach i jabłuszkach.
Wieczorami uczestnicy zimowiska doskonalili sprawności intelektualne i fizyczne, kształtowali właściwe nawyki i bezpieczne zachowania, rozwijali indywidualne zainteresowania i talenty poprzez udział w rozmaitych zajęciach sportowych, plastycznych i muzycznych. Największą atrakcją oprócz szusowania na nartach, okazał się: kulig.
Udało się też odwiedzić Krupówki i zrobić zakupy pamiątek. Bycie w górach, zwłaszcza w Zakopanem to spotkanie z niesamowitymi widokami- Giewont na wyciągnięcie ręki, Kasprowy Wierch. Te widoki mogliśmy podziwiać z Gubałówki.Śpiący Rycerz - Giewont jakby miał się zaraz zbudzić i rozpocząć walkę z chmurami, które go zaczęły przysłaniać.
Ostatni dzień zimowiska to spacer do Murzasichle na lodowisko oraz do Izby Regionalnej na lekcję tradycji i zwyczajów góralskich. Przed wyjazdem nastąpiło uroczyste zakończenie, a więc podsumowanie wyników wszystkich konkursów, rozdanie nagród, upominków i słodyczy.
Dzieci przyjemnie i pożytecznie spędziły czas wolny, każdy z pewnością znalazł interesujące dla siebie zajęcia. Minione ferie dostarczyły uczestnikom zimowiska wrażeń i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.
Komendantka Zimowiska
pwd. Jolanta Ziarko