Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036
hdk_2019-130Wtorkowe popołudnie, 9 kwietnia 2019 r. dla środowisk zuchowych i harcerskich Hufca ZHP Sandomierz było okazją do niecodziennej zbiórki. W tym dniu zuchy, druhny, druhowie, instruktorzy oraz rodzice wyruszyli na trasę Harcerskiej Drogi Krzyżowej. Wiodła ona Wąwozem Królowej Jadwigi, ulicą Staromiejską do kościoła Św. Jakuba w Sandomierzu. Nabożeństwu przewodniczył ks. phm. Sławomir Brzeski. W asyście pochodni, brzozowy krzyż niósł Komendant Hufca hm. Czesław Rączkiewicz. Zuchy i harcerze reprezentujący dane środowisko czytali rozważania przygotowane przez dh. phm. Renatę Lachowicz. Każda gromada i drużyna odpowiedzialna była za przygotowanie wizualnego elementu przydzielonej stacji. Pomysłowość, niepowtarzalność i estetyka wykonanych stacji niewątpliwie wzmacniały to religijne doswiadczenie. Zwieńczeniem HDK była Msza św. o godz. 19.00 w kościele Św. Jakuba, w której wszyscy uczestniczyliśmy.
W Harcerskiej Drodze Krzyżowej udział wzięło ponad 110 zuchów i harcerzy, w tym: 2DH "Sokoły" -Nieprzetartego Szlaku, 13ŚDH "Sandomierscy Skauci", 17GZ „Leśne Sokoły”z Sandomierza, 8DH "Watra" z Gór Wysokich, 24DH z Chobrzan, 26DH "Białe Orły" z Kleczanowa, 28DH z Dwikóz, 18 GZ "Leśne Duszki" i 20ŚDH "Nadwiślańskie Tramy" z Annopola, 19GZ "Leśne Skrzaty" i 27DH "Szare Szeregi" z Gościeradowa.
Dziękujemy za tak liczną obecność rodziców oraz opiekunów na naszym modlitewnym wydarzeniu.
phm. J.Mochol