Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
W tym miesiącu230
Ogółem87256

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
hdk_2019-130Wtorkowe popołudnie, 9 kwietnia 2019 r. dla środowisk zuchowych i harcerskich Hufca ZHP Sandomierz było okazją do niecodziennej zbiórki. W tym dniu zuchy, druhny, druhowie, instruktorzy oraz rodzice wyruszyli na trasę Harcerskiej Drogi Krzyżowej. Wiodła ona Wąwozem Królowej Jadwigi, ulicą Staromiejską do kościoła Św. Jakuba w Sandomierzu. Nabożeństwu przewodniczył ks. phm. Sławomir Brzeski. W asyście pochodni, brzozowy krzyż niósł Komendant Hufca hm. Czesław Rączkiewicz. Zuchy i harcerze reprezentujący dane środowisko czytali rozważania przygotowane przez dh. phm. Renatę Lachowicz. Każda gromada i drużyna odpowiedzialna była za przygotowanie wizualnego elementu przydzielonej stacji. Pomysłowość, niepowtarzalność i estetyka wykonanych stacji niewątpliwie wzmacniały to religijne doswiadczenie. Zwieńczeniem HDK była Msza św. o godz. 19.00 w kościele Św. Jakuba, w której wszyscy uczestniczyliśmy.
W Harcerskiej Drodze Krzyżowej udział wzięło ponad 110 zuchów i harcerzy, w tym: 2DH "Sokoły" -Nieprzetartego Szlaku, 13ŚDH "Sandomierscy Skauci", 17GZ „Leśne Sokoły”z Sandomierza, 8DH "Watra" z Gór Wysokich, 24DH z Chobrzan, 26DH "Białe Orły" z Kleczanowa, 28DH z Dwikóz, 18 GZ "Leśne Duszki" i 20ŚDH "Nadwiślańskie Tramy" z Annopola, 19GZ "Leśne Skrzaty" i 27DH "Szare Szeregi" z Gościeradowa.
Dziękujemy za tak liczną obecność rodziców oraz opiekunów na naszym modlitewnym wydarzeniu.
phm. J.Mochol