Rejestracja on-line

rejestracja_x160

Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
W tym miesiącu405
Ogółem86343

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DSC_0425W dniach 10 – 12. 05.2019 r. odbył się VI Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Sandomierzu. Tegoroczny zlot odbywał się pod hasłem „Daj , Druhu dzieciom uśmiech swój- Daj, Druhno, dzieciom miłość swą” . Organizatorem zlotu była II DH NS „Sokoły” z Sandomierza działająca przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym „Radość Życia” w Sandomierzu we współpracy z Hufcem Sandomierz.

W zlocie wzięło udział 10 drużyn:42 Drużyna SOW Starachowice, „Wataha” Stok Lacki, MOS Skarżysko Kamienna, MOW Skarżysko Kamienna „Młodzi Gniewni”, Wielopoziomowa DH SOW Skarżysko Kamienna, „Jaga 30” Kielce, „Strachy na Lachy” Łosice, „Tramp” Jałowęsy, „Zawisza Czarny” Dwikozy, „Sokoły” Sandomierz. W sumie w zlocie uczestniczyło blisko 100 osób.

Program zlotu obfitował w wiele atrakcji, które zostały przygotowane dzięki wielkiemu wsparciu ze strony Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, podmiotów gospodarczych jak i osób dobrego serca. Patronat honorowy nad Zlotem objął Burmistrz Miasta Sandomierza – pan Marcin Marzec.

Organizatorzy zlotu składają gorące podziękowania za udzielone wsparcie sponsorom  oraz ludzi dobrej woli. Oto lista Przyjaciół Nieprzetartego Szlaku, którym należą się wyjątkowe wyrazy wdzięczności ; panu Burmistrzowi Marcinowi Marcowi ,panu Staroście Marcinowi Piwnikowi, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, sandomierskiemu Centrum Kultury, Komendzie Hufca w Sandomierzu, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Koprzywnicy, ks. Dyrektorowi Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Dziękujemy wice dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego Radość Życia   w Sandomierzu Marii Butkowskiej, Ks Rafałowi kierownikowi Schroniska dla Bezdomnych mężczyzn w Sandomierzu, ks Markowi Walczakowi .

Dziękujemy wszystkim za dar wielkiego serca za wsparcie finansowe, materialne :

Sklepom Carrefour, sklep budowlany Jan Kwasek, Stokrotka, Hurtownia mięs i wędlin Publima, D@D, Piekarnia Rudnik – Renata Skiba, Piekarnia i cukiernia Dariusz Stępień, , Stacja paliw lotos,

Dziękujemy indywidualnym darczyńcom: Koło Gospodyń Wiejskich w Błoniu, Zakład optyczny Paweł Domagała, kapitanowi Żeglugi Śródlądowej panu Tadeuszowi Prokopowi

Oficjalnie Zlot rozpoczął się piątek 10 maja apelem powitalnym, który odbył się na dziedzińcu szkolnym naszego Ośrodka mieszczącego się na ul. Trześniowskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Marcin Marzec - Burmistrz Miasta Sandomierz, Pan Janusz Suszyna – Naczelnik Wydziału Oświaty, phm. Dorota Nowak-Małek – kierownik wydziału NS GK ZHP, hm. Czesław Rączkiewicz - Komendant Hufca Sandomierz. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Pani Maria Butkowska – wicedyrektor Ośrodka „Radość Życia” , ks. Rafał Choda , ks. Marek Walczak.

Doniosłym wydarzeniem dla kilku naszych instruktorów było otrzymanie z rąk phm. Doroty Nowak-Małek odznaki instruktorów Nieprzetartego Szlaku – „Słoneczko”. Odznakę otrzymali: pwd Maria Gorycka ,pwd Łukasz Serwatka, pwd Dominika Pałka, pwd Andrzej Pałka.

Wieczorem wszyscy zasiedli przy obrzędowym ognisku gdzie każda z drużyn zaprezentowała się - były pląsy, śpiewy przy akompaniamencie gitary.

W sobotę po porannym apelu drużyny zaopatrzone w mapki topograficzne udały się na grę terenową gdzie na każdym z punktów czekały na uczestników zadania do wykonania. I tu wielka niespodzianka patrol który na początku już się zagubił to drużyny z Sandomierza i Dwikóz jednak szybki refleks komendantek zlotu naprowadził patrol na właściwy trop - śmiechu było co niemiara. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić Sandomierz i jego atrakcje: rejs statkiem po Wiśle, trasę podziemną. Wielką atrakcją było spotkanie z bohaterami serialu „Ojciec Mateusz” w muzeum „ Ojca Mateusza” , a piękną panoramę królewskiego miasta mieli możliwość obejrzenia z Bramy Opatowskiej. Zadbaliśmy także o żołądki naszych harcerzy – strudzeni, mogli zregenerować siły „pod Dębem” posilając się kiełbaską z grilla.

Późnym popołudniem wszyscy uczestniczyli w Mszy polowej celebrowanej przez ks. Sławomira Brzeskiego. Po Mszy Św. na placu szkolnym odbył się apel pożegnalny podczas którego każda drużyna otrzymała: dyplom, puchar oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu.

Kiedy nastał mrok, czekała już następna atrakcja. Dzięki wielkiej uprzejmości pani Dyrektor Marty Kijańskiej z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy harcerze mieli możliwość uczestniczyć w pięknym pokazie Teatru ognia – „Flame” gdzie dziewczęta zaprezentowały nadzwyczaj widowiskowy taniec z ogniem. Te wszystkie atrakcje i trudy dnia nie zmęczyły naszych dzielnych harcerzy na tyle aby nie mieli siły zaprezentować swoich tanecznych umiejętności na parkiecie podczas dyskoteki.

VI Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP Sandomierz 2019 zakończył się 12 maja 2019r. Impreza z całą pewnością udała się. Uczestniczące w nim drużyny serdecznie dziękowały za możliwość przeżycia wspaniałej harcerskiej przygody pokładając nadzieję że ponownie spotkają się w przyszłym roku.