Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

harcerski_start_2014„Pamiętamy” pod takim hasłem blisko 140 zuchów, harcerzy i instruktorów sandomierskiego Hufca ZHP zainaugurowało nowy rok harcerski. Uczestnicy 14 września 2014 roku spotkali się na placu papieskim , gdzie po uroczystym apelu, zapaleniu zniczy pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz krótkiej odprawie i omówieniu zadań do wykonania wyruszyli na przygotowaną trasę biegu harcerskiego. Wśród zadań do wykonania były między innymi: odnalezienie wyznaczonych miejsc pamięci narodowej , zapalenie znicza oraz udokumentowanie wykonania zadania fotografią. Po ukończeniu biegu wszyscy uczestnicy spotkali się na stadionie miejskim w Sandomierzu, gdzie dołączyli do akcji PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PRZEZ SPORT I REKREACJĘ. Zuchy i harcerze czynnie włączyli się w propozycję przygotowanych gier i zabaw. Na scenie, zlokalizowanej na tarasie widokowym miały miejsce harcerskie pośpiewanki w wykonaniu harcerzy z 25 drużyny harcerskiej „Białe Wilki” i uczestników wakacyjnego obozu hufca Sandomierz w Przebrnie turnus III. Nie zabrakło pamiątkowej fotografii oraz słodkiego poczęstunku.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę i zaangażowanie przy wykonywaniu przygotowanych zadań. W nowym roku harcerskim życzę satysfakcji z podjętej służby oraz wspaniałej, harcerskiej przygody.

Do zobaczenia na harcerskim szlaku!
Czuwaj!