Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj24
W tym miesiącu900
Ogółem78179

DSC_0367W dniu 19.09.2014 DH NS SOKOŁY działająca przy Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjnym Radość Życia w Sandomierzu zorganizowała dla swoich harcerzy i całej społeczności szkolnej START HARCERSKI. Celem przyświecającym spotkaniu było propagowanie idei harcerstwa, integracja środowiska harcerskiego, wdrażanie do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu, sprawdzenie umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach jak również kształtowanie pozytywnej postawy do środowiska.   Tradycyjnie odbył się uroczysty apel z udziałem komendanta Hufca Sandomierz harcmistrzem Czesławem Rączkiewiczem. Start Harcerski to zmagania z grą terenową „Śladami harcerskich ideałów”. Patrole zaliczały poszczególne zadania z zakresu terenoznawstwa, obrzędowości, pierwszej pomocy oraz zabaw ruchowych. Nie zabrakło również harcerskich piosenek przy akompaniamencie gitary oraz pląsów i zabaw. Na zakończenie odbyło się obrzędowe ognisko które dało poczucie więzi i bezpieczeństwa z drugą osobą.

Z harcerskim pozdrowieniem

pwd. Swatek Anna