Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

DSC_0021

”Śladami Wielkich Sandomierzan”

II Sandomierski Zlot Drużyn Harcerskich ZHP

„ Nieprzetartego Szlaku Sandomierz 17-19.10.2014r.

W dniach 17 - 19 października 2014r. na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjnego Radość Życia odbył się II Sandomierski Zlot DH NS. W imprezie wzięło udział 7 drużyn Nieprzetartego Szlaku z Jałowęs, Kielc, Warszawy, Rudnika nad Sanem, Kolbuszowej, Jarosławia i nasza drużyna harcerska SOKOŁY z Sandomierza.

Pierwszego dnia po przyjeździe i zakwaterowaniu odbył się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości : hm Januszem Chablem zastępcą komendanta Hufca Sandomierz i hm ks. Dariuszem Sidorem oraz w-ce dyr. Ośrodka P. Marią Butkowską.

 

Pierwszym punktem atrakcji było spotkanie z Bractwem Rycerskim z Opatowa i Sandomierza. Rycerze zaprezentowali walki rycerskie i dawne tańce, które bardzo podobały się uczestnikom. Na zakończenie pokazu damy Dworu zaprosiły wszystkich druhów do zatańczenia tańca dworskiego. Drugim punktem programu było świecowisko podczas którego zaprezentowały się poszczególne drużyny, zabrzmiały harcerskie piosenki i pląsy.

Kolejny dzień to szereg ciekawych zajęć i atrakcji. Harcerze mieli okazję poznać najciekawsze miejsca Sandomierza tj. zamek Królewski, Dom Długosza czy Brama Opatowska. Po obiedzie każda drużyna musiała udowodnić, że zasługuje na miano harcerza. Pokonując wyznaczoną trasę, harcerze zdobywali poszczególne bazy, wykonując przydzielone zadania np: omówić prawo harcerskie i symbolikę, zaśpiewać piosenkę harcerską,   sprawdzić się w technikach harcerskich, terenoznawstwie, udzielaniu pierwszej pomocy. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o dobrej zabawie.

W niedzielę zlot zakończył się Msza Św. i apelem pożegnalnym. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cały pobyt na obozie harcerskim przebiegał w radosnej atmosferze, nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi i zabawom na świeżym powietrzu. Zlot w Sandomierzu okazał się sposobem na bardzo miłe spędzenie czasu, mamy nadzieję, że już niebawem wyjedziemy na kolejny zlot i spotkamy się z harcerzami z którymi nawiązaliśmy znajomość. Organizatorzy dziękują sponsorom i instytucjom które przyczyniły się do uatrakcyjnienia Zlotu.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

pwd. Anna Swatek