Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
W tym miesiącu452
Ogółem82037
2

Na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, w czwartek 18 grudnia br., miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. W świątecznej i magicznej scenerii spotkali się przedstawiciele władz miejskich, instytucji kultury, placówek społecznych oraz duchowni, harcerze, zuchy, uczniowie sandomierskich szkół i mieszkańcy.

Już po raz 24. Związek Harcerstwa Polskiego otrzymał Światło od słowackich skautów. Przekazanie płomienia odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii. Dzięki delegacji sandomierskiego hufca ZHP, płonień dotarł do nadwiślańskiego grodu, z którego ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, Marek Bronkowski Burmistrza Sandomierza oraz Robert Pytka Przewodniczący Rady Miasta, rozpalili symboliczne ognisko.

- Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak ten płomień, będą dla nas wszystkich symbolem ciepła, światła, radości i niegasnącej nadziei. Pragnę złożyć Wam wszystkim najlepsze życzenia. Niech światło z Groty Narodzenia Pańskiego, które dziś otrzymaliśmy od harcerskiej braci, a które skupia nas wszystkich w tym miejscu, będzie dla każdego z nas znakiem wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech nam przypomina o potrzebie dzielenia się dobrem i życzliwością ze wszystkimi ludźmi - mówił Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

Następnie odbyło się uroczyste złożenie Obietnicy Zuchowej  nowo przyjętych zuchów, którzy otrzymały znaczki zucha.

Wraz z Betlejemskim Światełkiem Pokoju corocznie wędruje po świecie w okresie bożonarodzeniowym myśl, która skłania do refleksji w tym szczególnym czasie. Światełko pokoju mogli zabrać wszyscy zebrani, aby później zanieść je do swoich domów.

 

 

14.12.2014 Odbiór Betlejemskiego Światło Pokoju od Skautów Słowackich w miejscowości Svit