Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
W tym miesiącu231
Ogółem87257

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
2

Na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, w czwartek 18 grudnia br., miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. W świątecznej i magicznej scenerii spotkali się przedstawiciele władz miejskich, instytucji kultury, placówek społecznych oraz duchowni, harcerze, zuchy, uczniowie sandomierskich szkół i mieszkańcy.

Już po raz 24. Związek Harcerstwa Polskiego otrzymał Światło od słowackich skautów. Przekazanie płomienia odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii. Dzięki delegacji sandomierskiego hufca ZHP, płonień dotarł do nadwiślańskiego grodu, z którego ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, Marek Bronkowski Burmistrza Sandomierza oraz Robert Pytka Przewodniczący Rady Miasta, rozpalili symboliczne ognisko.

- Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak ten płomień, będą dla nas wszystkich symbolem ciepła, światła, radości i niegasnącej nadziei. Pragnę złożyć Wam wszystkim najlepsze życzenia. Niech światło z Groty Narodzenia Pańskiego, które dziś otrzymaliśmy od harcerskiej braci, a które skupia nas wszystkich w tym miejscu, będzie dla każdego z nas znakiem wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech nam przypomina o potrzebie dzielenia się dobrem i życzliwością ze wszystkimi ludźmi - mówił Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

Następnie odbyło się uroczyste złożenie Obietnicy Zuchowej  nowo przyjętych zuchów, którzy otrzymały znaczki zucha.

Wraz z Betlejemskim Światełkiem Pokoju corocznie wędruje po świecie w okresie bożonarodzeniowym myśl, która skłania do refleksji w tym szczególnym czasie. Światełko pokoju mogli zabrać wszyscy zebrani, aby później zanieść je do swoich domów.

 

 

14.12.2014 Odbiór Betlejemskiego Światło Pokoju od Skautów Słowackich w miejscowości Svit