Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj11
W tym miesiącu230
Ogółem87256

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
ets_2015_news
W dniu 30.05.2015 Hufiec Sandomierz zorganizował Dzień Sportu w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe oraz strzelanie. W rozgrywkach wzięło udział 148 zuchów, harcerzy i instruktorów z sandomierskiego hufca.
Wszyscy spotkali się na strzelnicy w Mokoszynie. Przy uśmiechach na buzi i dźwiękach muzyki rozpoczęto rozgrywki sportowe. Zuchy i harcerze spróbowali swoich możliwości
w: strzelaniu z łuku, chodzeniu na szczudłach, rzutach lotkami do tarczy, skakaniu w workach, rozgrywkach w dwa ognie. Rozgrywki przeplatane były pląsami zabawami harcerskimi.
Atrakcją tego dnia była również możliwość strzelania z różnego rodzaju broni. Niektórzy czynili to po raz pierwszy w życiu. Na początku instruktor zapoznał z zasadami panującymi na strzelnicy dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz prawidłowego celowania. Każdy miał możliwość strzelania z broni krótkiej i długiej. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi.  Byli też tacy, którym szło trochę słabiej, ale i tak wszyscy byli zadowoleni.
Uczestniczące patrole miały za zadanie przygotować plakaty promujące zdrowy i aktywny styl życia. Wystawa plakatów cieszyła się dużym powodzeniem.
Wytypowane zuchy z 19 GZ „Leśne Skrzaty” złożyły uroczystą Obietnicę Zuchową i w ten sposób stały się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego.
Uczestnicy mogli także skorzystać z przygotowanego poczęstunku i napojów.
Ponad trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych,sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić dzień.