Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu451
Ogółem82036
ets_2015_news
W dniu 30.05.2015 Hufiec Sandomierz zorganizował Dzień Sportu w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe oraz strzelanie. W rozgrywkach wzięło udział 148 zuchów, harcerzy i instruktorów z sandomierskiego hufca.
Wszyscy spotkali się na strzelnicy w Mokoszynie. Przy uśmiechach na buzi i dźwiękach muzyki rozpoczęto rozgrywki sportowe. Zuchy i harcerze spróbowali swoich możliwości
w: strzelaniu z łuku, chodzeniu na szczudłach, rzutach lotkami do tarczy, skakaniu w workach, rozgrywkach w dwa ognie. Rozgrywki przeplatane były pląsami zabawami harcerskimi.
Atrakcją tego dnia była również możliwość strzelania z różnego rodzaju broni. Niektórzy czynili to po raz pierwszy w życiu. Na początku instruktor zapoznał z zasadami panującymi na strzelnicy dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz prawidłowego celowania. Każdy miał możliwość strzelania z broni krótkiej i długiej. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi.  Byli też tacy, którym szło trochę słabiej, ale i tak wszyscy byli zadowoleni.
Uczestniczące patrole miały za zadanie przygotować plakaty promujące zdrowy i aktywny styl życia. Wystawa plakatów cieszyła się dużym powodzeniem.
Wytypowane zuchy z 19 GZ „Leśne Skrzaty” złożyły uroczystą Obietnicę Zuchową i w ten sposób stały się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego.
Uczestnicy mogli także skorzystać z przygotowanego poczęstunku i napojów.
Ponad trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych,sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić dzień.