Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177
 
deblin_0006W dniach 14 – 17 maja 2015 r. II DH NS „SOKOŁY” z Sandomierza działająca przy Ośrodku Radość Życia, wzięła po raz pierwszy udział w VII Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku ZHP Dęblin 2015 r. Zlot odbył się na terenie Twierdzy Dęblin- 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego im. gen. Romualda Traugutta.
Cele organizacyjne zlotu:
  • Uczczenie Jubileuszu 90 lecia rocznicy działalności Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie.
  • Promocja Miasta Dęblina.
  • Integracja środowisk, rozwijanie wrażliwości i życzliwości, propagowanie idei harcerstwa.
  • Kształtowanie prawidłowych postaw społecznych.
  • Przybliżenie specyfiki służby 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo- Mostowego
  • Propagowanie wychowania w trzeźwości- wskazywanie racjonalnych i harcerskich metod spędzania czasu wolnego.
  • Podnoszenie sprawności fizycznej i psychicznej
  • Doskonalenie vademecum harcerskiego.
  • Kształtowanie uczuć, nawiązywanie kontaktów z ludźmi, zdobywanie wzajemnego zaufania.
Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu mogliśmy zwiedzić XIX – wieczną Twierdzę Dęblin z jej zabytkami architektonicznymi i militarnymi. Kolejną atrakcją tego dnia był uroczysty Apel powitalny i prezentacja drużyn przy ognisku.
W piątek mieliśmy okazję zwiedzić Wyższą Oficerską Szkołę Sił Powietrznych w Dęblinie. Pokaz akcji ratowniczej płonącego śmigłowca, wystawa statyczna samolotów, symulatory lotów oraz Muzeum Sił Powietrznych to główne punkty tej wycieczki. Kolejnym punktem tego dnia była Olimpiada Sportowa na wesoło o Puchar Burmistrza Miasta Dęblin gdzie nasza drużyna mogła spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych.
Trzeciego dnia zlotu odbył się Harcersko – Turystyczny Quest, szlakiem turystycznym PTTK. W trakcie przejścia rozwiązywaliśmy zadania związane z historią miasta Dęblin i miejscowością Stężyca. Następnie na terenie kompleksu „Wyspa Wisła” odbył się bieg patrolowy. Mimo ogromnego zmęczenia ( dh Ani i dh Kasi) drogę powrotną do Dęblina pokonaliśmy ochoczo ze śpiewem na ustach „Dalej wesoło niech popłynie gromki śpiew….”. Wieczorem odbył się Apel pożegnalny z wręczeniem nagród i pucharów. W trakcie zlotu zawiązały się nowe przyjaźnie a szczególnie z 49 PDH NS „STRACHY NA LACHY” z Łosic. Niedziela upłynęła na pożegnaniach i zapewnieniach, że za rok znów się spotkamy w Dęblinie.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!!!!!