Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
W tym miesiącu228
Ogółem87254

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DSC_1486Już po raz trzeci na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjnego „Radość Życia” odbył się III Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku - Sandomierz 2015r.

Pierwszy weekend października tj. 02-04.10.2015r. to czas harcerskiej sandomierskiej przygody.

W imprezie wzięło udział 7 drużyn Nieprzetartego Szlaku: z Rudnika nad Sanem, Kolbuszowej, Jarosławia, Sochaczewa, Łosic i nasza drużyna harcerska SOKOŁY z Sandomierza wraz z Gromadą Zuchową „ Ogniki”.

Pierwszego dnia po przyjeździe i zakwaterowaniu odbył się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości: Panią wice. dyr. Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjnego „ Radość Życia”  w Sandomierzu Marią Butkowską, Komendantem Hufca Sandomierz hm Czesławem  Rączkiewiczem,  Duszpasterzem Harcerzy Diecezji Sandomierskiej  hm. ks. Dariuszem Sidorem oraz przedstawicielem Urzędu Miasta  Sandomierz  z Sekretarzem hm. Andrzejem Gajewskim.

W programie znalazło się wiele ciekawych propozycji i atrakcji.

 

Wieczorem po kolacji  przemaszerowaliśmy  do Parku Piszczele. Przy ognisku harcerskim zaprezentowały się poszczególne drużyny, zabrzmiały harcerskie piosenki i pląsy. Podczas obrzędowego ogniska dwóch opiekunów drużyny Harcerskiej z Sandomierza złożyło Przyrzeczenie i otrzymało Krzyż Harcerski . W ten oto sposób dołączyli do naszych szeregów dh Maria Gorycka i dh Łukasz Serwatka.

Kolejny dzień to szereg ciekawych zajęć i atrakcji. Głównym punktem  tego dnia była gra terenowa, w której przygotowanie włączyła się także 4DH z Sochaczewa.

Gra terenowa przebiegała  szlakiem Gór Pieprzowych,  na której rozmieszczone były punkty, a zakończyła się na boisku szkolnym przy Zespole Szkół CKR im. Ziemi Sandomierskiej w Mokoszynie. Tam też, odbyły się warsztaty: z samarytanki, pionierki, warsztaty taneczne i zawody strzeleckie. Warsztaty pierwszej pomocy były zachętą dla każdego do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o dobrej zabawie.

W niedzielę, Harcerze zlotu uczestniczyli we  Mszy Św.  w Instytucie Teologii pod przewodnictwem hm. ks. Dariusza Sidora.

Zlot zakończył się apelem pożegnalnym. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cały pobyt na zlocie  harcerskim przebiegał w  radosnej atmosferze, nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi i zabawom na świeżym powietrzu. Zlot w Sandomierzu okazał się sposobem na bardzo miłe spędzenie czasu, mamy nadzieję, że już niebawem wyjedziemy na kolejny zlot i spotkamy się z harcerzami, z którymi nawiązaliśmy znajomość.

Organizatorzy dziękują sponsorom i instytucjom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia Zlotu.

Serdecznie dziękujemy:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Sandomierz Panu Markowi  Bronkowskiemu,

Dyrektorowi Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusławowi Pitucha,

Wice - dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjnemu „Radość Życia”     Pani Marii Butkowskiej,

Komendantowi Hufca Sandomierz hm. Czesławowi Rączkiewiczowi,  Duszpasterzowi Harcerzy Diecezji Sandomierskiej  hm. ks. Dariuszowi  Sidorowi,

Grupie Ratownictwa PCK Sandomierz,

Formacji Strzeleckiej COLT.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Wolontariuszy.

Za wsparcie naszej inicjatywy dziękujemy również firmom handlowo-usługowym:

Cerfur, Briko Marhe, D&D, Sklep Mrówka i Stacji Paliw „Bliska”, Przedsiębiorstwu handlowo Usługowemu „Autorak” panu Arkadiuszowi Rak.

Dziękujemy uczniom Ośrodka „Radość Życia” klas Przysposabiających Do Pracy oraz ich wychowawcom za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz rodzicom naszych uczniów.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!