Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

"Wszystko, co nasze"

zhp_logo_zielone_200x220Odśpiewaniem hymnu Związku Harcerstwa Polskiego w  dniu 28 listopada 2015 roku w sali Ośrodka Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu ul. Armii Krajowej 1, odbył się Zjazd Zwykły sandomierskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Podziękowania i wręczenie odznaczeń za harcerską pracę to wzniosły moment tegorocznego spotkania. Druh hm. Czesław Rączkiewicz wręczył odznaki "Za zasługi dla Hufca ZHP Sandomierz" instruktorom  sandomierskiego hufca. Złotą odznaką zostali wyróżnieni: dh. phm. Ewa Drzazga, dh. hm. Marzena Kaczor. Odznakę w stopniu srebrnym otrzymali: dh. phm. Jolanta Mochol dh. phm. Mariola Krawczyk, dh. pwd. Grażyna Ufniarz. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy. Następnie komendant hufca przedstawił sprawozdanie z pracy komendanta i komendy hufca za okres mijającej kadencji, swoją opinię na temat pracy komendy hufca  wyrazili również Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Hufca dh. phm. Ewa Drzazga oraz dh hm. Dariusz Bińczak – pełnomocnik komendanta kieleckiej chorągwi ZHP , który wysoko oceniał pracę komendanta i komendy hufca. Po dyskusji nad sprawozdaniami, wyrażeniu opinii o dotychczasowej pracy komendy,  zjazd udzielił absolutorium ustępującemu komendantowi i komendzie hufca. Podczas zjazdu wyłoniono nowe władze. W wyniku jawnego głosowania komendantem sandomierskiego hufca ZHP na kolejną kadencję został wybrany hm. Czesław Rączkiewicz.

Skład nowej komendy hufca stanowią: 
- pwd. Jolanta Ziarko  - Skarbnik hufca
- phm. Paulina Grębowiec - Kowalska z-ca komendanta hufca
- phm. Jolanta Mochol  - członkini komendy hufca
- pwd. Andrzej Pałka - członek komendy hufca

Zjazd również wybrał składu Komisji Rewizyjnej Hufca :
- phm. Marzena Kaczor  - Przewodnicząca KRH
- phm. Ewa Drzazga – wiceprzewodnicząca KRH
- pwd. Agnieszka Skrzypczak – sekretarz KRH

Wytyczeniem nowych kierunków rozwoju, podtrzymaniem tradycji działalności sandomierskiego hufca oraz wypracowaniem  programu rozwoju hufca na lata 2015-2019 uczestnicy zjazdu dali wyraz w przyjętej uchwale zjazdu.
Odśpiewaniem piosenki "Bratnie słowo" w tradycyjnym harcerskim kręgu, zawołaniem  Czuj! Czuj!  Czuwaj! zakończono zjazd sandomierskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Ziemi Sandomierskiej.