Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
W tym miesiącu228
Ogółem87254

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DSC_0383-001

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na Ziemi Sandomierskiej 13 grudnia 2015 r. Przywiozła je delegacja harcerzy Hufca ZHP Sandomierz prosto ze stolicy polskich Tatr - Zakopanego.

Światło rozpoczęło swoją wędrówkę po Europie podczas nabożeństwa ekumenicznego w Wiedniu z udziałem delegacji skautowych z różnych krajów i przedstawicieli kościołów chrześcijańskich. Do Polski trafiło za sprawą skautów słowackich, którzy 13 grudnia 2015 o godzinie 10.00 w Sanktuarium Maryjnym na Krzeptówkach w Zakopanym, przekazali płomień braterstwa naczelniczce Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzacie Sinicy.Rozpoczęła się swoista wędrówka światła miłości, nadziei i wiary po naszym kraju.

O godzinie 18.00 13 grudnia 2015 roku dotarło do Sandomierza. 48 osobowa delegacja sandomierskich harcerzy uroczyście wniosła światło do Kościoła św. Michała Archanioła, przekazując je na ręce ks. podharcmistrza Dariusza Sidora. Następnie odbyła się msza św. podczas której ks. Darek w swoim kazaniu nawiązał do historii Betlejemskiego Światełka Pokoju, jak również do tegorocznego hasła „Zauważ człowieka”. Po mszy harcerze dzielili się ogniem, rozprowadzając go na świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Diecezji Sandomierskiej, reprezentacjom środowisk harcerskich oraz licznie zebranym mieszkańcom Sandomierza i okolic. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał od harcerzy poświęcony w czasie mszy wigilijny opłatek oraz harcerski kalendarz na 2016 rok.

Serdecznie dziękuję harcerzom i instruktorom - członkom sandomierskiej delegacji, za podjętą służbę i godną harcerską postawę. Szczególne podziękowania składam Burmistrzowi Miasta Sandomierza panu Markowi Bronkowskiemu za wsparcie finansowe i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu delegacji do Zakopanego.

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ !

hm. Czesław Rączkiewicz

 

 

 

zauwaz_czlowieka