Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
W tym miesiącu898
Ogółem78177

dmb_2016_relacjaW dniu 27 lutego 2016 roku odbył się uroczysty Zlot Hufca Sandomierz z okazji Dnia Myśli Braterskiej i Imienin Zucha. Do Sandomierskiego Parku Piszczele przybyło sześć środowisk – gromady zuchowe z Pisar, Annopola i Koprzywnicy, drużyny harcerskie z Sandomierza i Annopola oraz drużyna Nieprzetartego Szlaku z Sandomierza. Łącznie w Zlocie wzięło udział 80 zuchów, harcerzy i instruktorów naszego hufca.
Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Uczmy się być przyjacielem!”. Na początku środowiska wzięły udział w grze terenowej, która składała się z pięciu zadań – W przyjaźni z historią; Pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wartę; Chwała i cześć Bohaterom; W przyjaźni ze społecznością lokalną; W przyjaźni z samym sobą.
Wszystkie środowiska przeszły trasę bezbłędnie. Zadania zostały wykonane, a każde środowisko dotarło na linię mety o czasie. W Ośrodku Promocji Akcji Kulturalnej odbyło się podsumowanie działań zuchów i harcerzy podczas gry oraz prezentacja pt. „Dzień Myśli Braterskiej – od początku do dziś”.
W związku ze zbliżającym się świętem wszystkich zuchów – Imieninami Zucha, przygotowaliśmy dla najmłodszych słodką niespodziankę. Na salę wniesiono ogromny tort z płonącymi świecami, bo przecież Raz na cztery lata Zuch jest pępkiem świata! Wspólnie świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień.
Dziękujemy wszystkim za przybycie! Do zobaczenia za rok!