Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
W tym miesiącu452
Ogółem82037

Miesiąc kwiecień  nazwany - Miesiącem Pamięci Narodowej - jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski.

Przywróćmy  pamięć o zmaganiach polskiego narodu, o którym zmarły w kwietniowy wieczór Jan Paweł II napisał:
„Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego sąsiedzi wielokrotnie skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował własną tożsamość  i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród – nie biorąc za podstawę przetrwania jakichkolwiek innych środków fizycznej potęgi jak tylko własną kulturę, która okazała się w tym przypadku potęgą większą od tamtych potęg". 

Włączając się w akcję ogłoszoną przez kielecką delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej „Zapal Znicz Pamięci” 22.04.2016r. o godz.12.00

 Komenda Hufca ZHP Sandomierz

ogłasza alert, który ma na celu przybliżyć środowisku zuchowemu i harcerskiemu

miejsca i ludzi związanych z walką o wolną Polskę.

W tym celu wykonajcie poniższe zadania:

  1.   Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy
    Odwiedźcie jak największą ilość miejsc pamięci narodowej w swojej okolicy. Oddajcie cześć poległym. Udokumentujcie to.
  2.  Ocalić od zapomnienia
    Ponadto odnajdźcie groby partyzantów i harcerzy, którzy zginęli walcząc o wolność Polski. 22.04.2016r. o godz. 12.00 w ramach akcji „Zapalmy znicz pamięci” zapalcie znicze. Udokumentujcie to w formie zdjęć, prezentacji lub filmu.

Efekty waszych zwiadów złóżcie na ręce druha- komendanta Czesława Rączkiewicza do 04.05.2016r. Podsumowanie alertu odbędzie się w dniu 07.05.2016r.

Czuwaj!
Komenda Hufca

Powyższe zadanie zainicjowane zostało przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu, którzy chcą przystąpić do Ruchu Harcerskiego.