Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
W tym miesiącu231
Ogółem87257

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Miesiąc kwiecień  nazwany - Miesiącem Pamięci Narodowej - jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski.

Przywróćmy  pamięć o zmaganiach polskiego narodu, o którym zmarły w kwietniowy wieczór Jan Paweł II napisał:
„Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego sąsiedzi wielokrotnie skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował własną tożsamość  i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród – nie biorąc za podstawę przetrwania jakichkolwiek innych środków fizycznej potęgi jak tylko własną kulturę, która okazała się w tym przypadku potęgą większą od tamtych potęg". 

Włączając się w akcję ogłoszoną przez kielecką delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej „Zapal Znicz Pamięci” 22.04.2016r. o godz.12.00

 Komenda Hufca ZHP Sandomierz

ogłasza alert, który ma na celu przybliżyć środowisku zuchowemu i harcerskiemu

miejsca i ludzi związanych z walką o wolną Polskę.

W tym celu wykonajcie poniższe zadania:

  1.   Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy
    Odwiedźcie jak największą ilość miejsc pamięci narodowej w swojej okolicy. Oddajcie cześć poległym. Udokumentujcie to.
  2.  Ocalić od zapomnienia
    Ponadto odnajdźcie groby partyzantów i harcerzy, którzy zginęli walcząc o wolność Polski. 22.04.2016r. o godz. 12.00 w ramach akcji „Zapalmy znicz pamięci” zapalcie znicze. Udokumentujcie to w formie zdjęć, prezentacji lub filmu.

Efekty waszych zwiadów złóżcie na ręce druha- komendanta Czesława Rączkiewicza do 04.05.2016r. Podsumowanie alertu odbędzie się w dniu 07.05.2016r.

Czuwaj!
Komenda Hufca

Powyższe zadanie zainicjowane zostało przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu, którzy chcą przystąpić do Ruchu Harcerskiego.