Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
W tym miesiącu228
Ogółem87254

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

P1090289W sobotę 16 kwietnia 2016 r. w WDK w Kielcach, w ramach Harcerskiej Wiosny Kulturalnej, wydarzenia organizowanego przez Chorągiew Kielecką przy współudziale WDK, odbyły się eliminacje chorągwiane XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Mottem tegorocznej edycji Konkursu jest fragment powieści „Na Marne” Henryka Sienkiewicza:
Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakiem ku niej przystępujemy,  
daje rzeczom kształty i kolory. [...] 
Hufiec ZHP Sandomierz reprezentowała pięcioosobowa   grupa recytatorów
w składzie: Julia Strugała, Wiktoria Stawiarska, Oliwia Chrzanowska, Aleksandra Bęczkowska oraz Julia Chorab. Wszyscy wspaniale zaprezentowali się w wierszu oraz fragmencie prozy, utworach tematycznie związanych z mottem konkursu.
Wyniki:
kat. I
Wiktoria Stawiarska- II miejsce
Julia Strugała-wyróżnienie
kat. II
Oliwia Chrzanowska – I miejsce
Aleksandra Bęczkowska- III miejsce
Julia Chorab –udział
Eliminacje ogólnopolskie odbędą się w sobotę, 21 maja 2016 r.
w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.
Nasza reprezentacja to:
Wiktoria Stawiarska- 11 GZ „Ekoludki” z Pisar
Oliwia Chrzanowska -11 GZ „Ekoludki” z Pisar
Wszystkim laureatom etapu chorągwianego serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za eliminacje ogólnopolskie.
dh pwd Mariola Krawczyk