Get Adobe Flash player
Harcerski Start Sandomierz 4.10.2009

Ognisko, strzelanie z łuku i wiatrówki, paintball, gra w kule i "żywe" szachy, wspinaczka po pneumatycznej ściance wspinaczkowej oraz zawody bokserskie na pneumatycznym ringu to atrakcje, w których brali udział uczestnicy Harcerskiego Startu 2009 pod hasłem "Manewry na górze Słoneczna". Spotkanie zuchów, harcerzy i instruktorów sandomierskiego hufca ZHP inaugurujące nowy rok skautowej działalności rozpoczęło się tuż po godzinie 11.00 w niedzielę 4 października bieżącego roku w Sandomierskim Parku "Piszczele". Blisko 120 osób zgromadziło się wokół ogniska, które rozpalone zostało przez przedstawicieli przybyłych gromad i drużyn. Obrzędowemu rozpaleniu towarzyszyła pieśń "Płonie ognisko" oraz mianowane strażników ognia. Na inauguracyjne spotkanie przybyło jedenaście gromad i drużyn - 2 GZ "Muchomory" ze Złotej, 7 GZ "Bractwo Leśnej Przygody" ze SP nr 1 w Sandomierzu pod opieką dh. pwd. Marii Kiliańskiej, 8 GZ "Słoneczne Bractwo" z Wilczyc pod opieką dh. phm. Marcina Przyłuckiego, 11 GZ "Ekoludki" z Pisar pod opieką dh. pwd. Marioli Krawczyk, 19 GZ "Przyjaciele Ekoludka" z SP nr 4 w Sandomierzu pod opieką dh. Anny Rycerz i dh. Jakuba Pakosa, 20 DH "Nadwiślańskie Trampy" z Annopola pod opieką dh. pwd. Ewy Leptuch i dh. hm. Grażyny Maj, 22 DH "Słoneczny Patrol" z Koprzywnicy, 23 DH "Wichry" z Sandomierza pod opieką dh. Anny Szczęch i dh. Magdaleny Ordon, 24 DH im. S. Żeromskiego z Chobrzan pod opieką dh. pwd. Agnieszki Skrzypczak i dh. Dominiki Kołacz, 15 DH "Płomienie" z Kleczanowa i tworzącej się DSH w Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu pod opieką dh. Jolanty Ziarko.

Po przedstawieniu swoich środowisk uczestnicy podzieleni zostali na pięć patroli. Opiekunowie patroli - dh. Ewa Leptuch, dh. Dominika Kołacz, dh. Mariola Krawczyk, dh. Marcin Przyłucki, dh. Jolanta Ziarko byli przewodnikami po zadaniach i konkursach, które przygotowane zostały dla uczestników Harcerskiego Startu i rekreacyjnej imprezy MOSiR w Sandomierzu "Promocja Zdrowego Stylu Życia poprzez Sport i Rekreację". Po dwugodzinnych zmaganiach, w czasie których był też czas na majsterkę z jesiennych liści pod czujnym okiem dh. phm. Małgorzaty Pracało, odwiedzenie harcerskiej kawiarenki przygotowanej przez 23 DH "Wichry", zjedzenie upieczonej kiełbaski czy ziemniaków prosto z ogniska, wszyscy uczestnicy harcerskiego Zlotu spotkali się ponownie przy ogniskowym kręgu. Tutaj podsumowano wykonane zadania, wręczono nagrody m.in. za udział w turnieju strzeleckim. Drużynowi i opiekunowie przybyłych patroli otrzymali materiały programowe i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wykonane na początku spotkania, wydrukowane i oprawione w ramki przed dh. phm. Paulinę Grębowiec, która pełniła rolę fotograficznego dokumentalisty Harcerskiego Startu. Spotkanie zakończono w obrzędowym kręgu puszczeniem harcerskiej "iskierki". Uśmiechnięci uczestnicy Harcerskiego Startu 2009 z batonikiem w ręku i miłymi wspomnieniami w głowach rozeszli się do swoich domów.

Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji Harcerskiego Startu 2009 Druhnom i Druhom phm. Małgorzacie Pracało, phm. Paulinie Grębowiec, Annie Szczęch, Magdalenie Ordon, Katarzynie Gawrońskiej, hm. Czesławowi Rączkiewiczowi, hm. Januszowi Chablowi, hm. Ryszardowi Kędzierskiemu, pwd. Adamowi Libickiemu, Karolowi Pracało, Mariuszowi Brzoskiemu, Kamilowi Makarowskiemu oraz  Jakubowi Śmiałkowi, Maciejowi Zgrzywie, Jackowi Dziedzicowi. Szczególne podziękowania składam rodzinom i przyjaciołom sandomierskich harcerzy za bezinteresowną pomoc przy organizacji kawiarenki - przygotowanie herbaty, smakołyków oraz owoców.

Harcerski Start 2009 odbył się dzięki współpracy ze strony Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu oraz Ligi Ochrony Kraju w Tarnobrzegu.

 

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

hm. Ewa Miękina - komendant hufca