Get Adobe Flash player
Zakończenie kursu zastępowych Radomyśl 16-18.10.2009

Dwadzieścia jeden zaświadczeń ukończenia kursu z pozytywnym wynikiem - wydanych, 13 patentów zastępowych - przyznanych, dziesiątki kserówek i folderów materiałów metodycznych - w teczkach kursantów, liczne sprawności - zdobyte, ogrom wiedzy - w głowie, a bezmiar praktycznych umiejętności przy zawiązanych więziach przyjaźni harcerskich- w posiadaniu. Taki jest pokrótce bilans Kursu Zastępowych "Tropem Indian", którego druga i ostatnia już część miała miejsce w Radomyślu nad Sanem podczas Pielgrzymki Harcerskiej w dniach 16-18.10.2009.

W ramach kursu podczas tego weekendu zajęcia dotyczyły rozwiązywania problemów, stopni - jako instrumentów metodycznych w drużynie harcerskiej, konspektu zbiórki oraz planowania pracy zastępu.                                                                                                          

Bardzo serdecznie dziękuję druhnom, które poprowadziły zajęcia: Jolancie Mochol, Agnieszce Skrzypczak, Paulinie Grębowiec oraz Annie Szczęch. Ponadto podsumowaliśmy przeprowadzone, w ramach zadania kursowego, zbiórki zastępów, a niektórzy kursanci wykonali swoje zadania sprawdzające na sprawności.

W ramach pielgrzymki wzięliśmy m.in. udział w uroczystej mszy świętej z poświęceniem sztandaru tamtejszego Szczepu "Dnia Myśli Braterskiej" im. R. Baden-Powella, którą odprawiał ks. Bp  Krzysztof Nitkiewicz. Po Mszy uczestniczyliśmy w kominku z udziałem biskupa i zaproszonych gości z hufców diecezji sandomierskiej.

W sobotni wieczór podsumowaliśmy kurs. Decyzją, obecnej na podsumowaniu, Komendantki Hufca oraz Komendantki Kursu zaświadczenia uczestnictwa w Kursie z wynikiem pozytywnym uzyskali: Aleksandra Mochol, Karolina Nowak, Adriana Przygodzka, Aleksandra Pulnicka, Patryk Wilk, Aleksandra Wojtaszek, Dominika Zielińska, Paulina Brzoska, Wiktoria Kępa, Krzysztof Lamparski, Katarzyna Rożek, Kinga Zioło, Patryk Nazar, Aleksandra Czarnecka, Karolina Czuja, Kamila Giza, Maciej Grela, Barbara Laskowska, Katarzyna Świercz, Paulina Zieja (ur. 1.03.1997), Paulina Zieja (ur. 12.05.1998).

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację kursu, a więc: druhnom: Annie Szczęch, Paulinie Grębowiec, Agnieszce Skrzypczak, Magdzie Ordon, Dorocie Jurkowskiej, Dominice Kołacz, Katarzynie Gawrońskiej oraz druhowi Karolowi Pracało. Wyrazy wdzięczności kieruję na ręce druhny komendantki hm. Ewy Miękiny i druha Czesława Rączkiewicza, a także dyrekcji MOSiR w Sandomierzu i komendanta Szczepu im. R. Baden-Powella za udostępnienie miejsca na kurs. Druhowi pwd. Łukaszowi Kapicy za dostarczenie materiałów metodycznych.  

Dziękuję wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nas myślą i czynem, mając szczególnie na względzie rodziców, którzy zadbali o nasze żołądki, dostarczając świeżych owoców i warzyw oraz drużynowych.

Kursantom jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę samych sukcesów. Mam nadzieję, że zdobyta przez uczestników wiedza i umiejętności zaprocentuje i przyczyni się do rozwoju drużyn naszego hufca.

pwd. Izabela Lamparska - komendantka kursu