Get Adobe Flash player
24 stycznia 2010 r. ogłoszony został przez Telewizję Polską S.A- Program 1,  Polskie Radio S.A. -Program 1 oraz Caritas Polska dniem solidarności z Haiti, gdzie 12 stycznia br. doszło do największego i najdramatyczniejszego w skutkach od 200 lat trzęsienia ziemi. W niedzielę - w odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski -  w wielu kościołach na terenie całego kraju przeprowadzono zbiórki do puszek na pomoc dla ofiar tego kataklizmu. W ogólnopolską akcję włączyli się także harcerze z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" z Annopola.  Druhny Aleksandra Pulnicka, Aleksandra Wojtaszek , Dominika Zielińska i drużynowa pwd. Jolanta Mochol kwestowały w tym dniu przed kościołem parafialnym pod wez. Św. Joachima i Anny w Annopolu po Mszy Św. o godz. 10.00. Mieszkańcy miasta i gminy Annopol w geście solidarności z doświadczonymi tragedią Haitańczykami, ofiarnie wsparli to działanie. Pieniądze trafią do potrzebujących za pośrednictwem Caritas Polska.


Dziękuję harcerkom za niezawodną reakcję na apel i aktywne włączenie się w zbiórkę, a  tym samym postawę służby wobec potrzebujących pomocy.  

Czuwaj!

pwd. Jolanta Mochol

Nadal każdy z nas może pomóc Haiti, choćby wysyłając sms'a o treści:: "POMAGAM" NA NUMER 72052, koszt 2,44 zł z VAT.