Get Adobe Flash player

biwak_turnus_I_art

Od czterech lat ZHP Sandomierz przygotowuje atrakcyjny program na wakacje. Wycieczki, majsterka, wspólne zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, to tylko niektóre pozycje, jakie znalazły się w programie biwaku ?Tropem harcerskiej przygody?? zorganizowanego w ramach Nieobozowej Akcji Letniej. Pierwszy turnus odbył się w Parku Piszczele w dniach od 15 do 18 lipca 2013r. Wzięły w nim udział dzieci w wieku od 7 do 11 lat. W ciągu trzech dni miały okazję przeżyć prawdziwą harcerską przygodę. Nocleg w namiotach, musztra, gra terenowa i podchody, to jedne z wielu atrakcji. Uczyły się budować totemy, ścielić łóżka, rolować koce, rozbijać namioty. Poznawały znaki patrolowe i alfabet morsa, śpiewały piosenki oraz bawiły się przy harcerskim ognisku.

W trakcie biwaku uczestnicy spotkali się z policjantami, którzy zapoznali ich z zasadami bezpiecznego spędzania wakacji nad wodą i w lesie. Grupa Ratownictwa PCK Sandomierz udzieliła instruktażu z zakresu pierwszej pomocy. Dużą atrakcją była wizyta w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Trop harcerskiej przygody prowadził również w kierunku Starego Miasta, gdzie młodzi odkrywcy mieli okazję poznać średniowieczne zwyczaje rycerskie, a nawet przymierzyć zbroję prawdziwego rycerza, czy suknię księżniczki. Gra terenowa prowadzona urokliwymi uliczkami Sandomierza wzbogaciła tropicieli w nowe umiejętności i wiedzę historyczną o naszym pięknym mieście.

Ciekawe zajęcia odbywały się dzięki kadrze, w skład której wchodzili instruktorzy i harcerze sandomierskiego hufca: druhny Jolanta Ziarko, Mariola Krawczyk, Paulina Grębowiec-Kowalska, Dominika Guz, Natalia Ziarko, Katarzyna Kuczewska oraz druh: Krzysztof Lamparski.

   Trzy dni i trzy noce bardzo szybko minęły. Nowe doświadczenia, nowi znajomi i nowe umiejętności. Apel pożegnalny, a na nim nagrody i dyplomy dla dzielnych, odważnych

i samodzielnych dziewcząt i chłopców.

Nieobozową Akcję Letnią zorganizowano dzięki wsparciu i pomocy finansowej Burmistrza Sandomierza Jerzego Borowskiego, organizacyjnej MOSiR.

 

 Komendant NAL

                                                                                                                  Jolanta Ziarko