Przekaż nam 1%

procent_z_napisem

Składki członkowskie

skladki

pomocna_dlon
choragiew_kielecka

 

logo_zhp


herb_sandomierz
logo_mosir

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
W tym miesiącu231
Ogółem87257

LogowanieVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 I SANDOMIERSKI

ZLOT DRUŻYN HARCERSKICH ZHP „NS” – SANDOMIERZ 2013

W dniach 04-06 październik 2013r.  na terenie Ośrodka "Radość Życia" w Sandomierzu odbył się I Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku”. W imprezie wzięło udział 10 drużyn harcerskich „NS”, tj.: z Jałowęs, Kielc, Tarnobrzega, Jarosławia, Zawichostu, Skarżyska Kamiennej, Starachowic, Rudnika nad Sanem, Kolbuszowej , oraz nasza drużyna z Sandomierza SOKOŁY. Celem zlotu było:

  • propagowanie zdrowego i aktywnego harcerskiego   stylu życia
  • doskonalenie umiejętności harcerskich
  • poznanie miasta Sandomierza i jego zabytków oraz sławnych mieszkańców sandomierskiego grodu
  • rozwijanie umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach
  • kształtowanie postaw społecznych.

Pierwszego dnia po przyjeździe i zakwaterowaniu odbył się uroczysty apel z zaproszonymi gośćmi: ks. Dariuszem Sidorem, przedstawicielem Hufca Ziemi Sandomierskiej podharcmistrz Pauliną Grębowiec, oraz V-ce Dyrektor Ośrodka Radość Życia w Sandomierzu Panią Marią Butkowską. Po inauguracji imprezy odbył się pokaz walk i tańców średniowiecznych który został zaprezentowany przez Bractwo Rycerskie Ziemi Opatowskiej. Występy rycerskie wywołały niesamowite wrażenia wśród uczestników. Na koniec dnia wszyscy zasiedli do wspólnego kręgu - śpiewogrania . Podczas wspólnej zabawy zaprezentowały się poszczególne drużyny, zabrzmiały harcerskie piosenki i pląsy.

 

Następnego dnia odbyła się Gra Terenowa – „W poszukiwaniu najstarszych szachów w Europie”, która jest nowoczesną odsłoną przygody turystycznej, związaną z odkrywaniem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Głównym celem gry było poznanie danego miejsca za sprawą wyjątkowych zdarzeń i historii związanych  z lokalnym dziedzictwem kulturowym, a także jego promocja poprzez nową formę turystyki. Gra zakończyła się na terenie parku Piszczele, gdzie wspólnie zasiedliśmy do pieczenia kiełbasek przy ognisku. Harcerze mogli również poczuć się jak Wilki Morskie za sprawą rejsu statkiem po Wiśle. Dzień pełen wrażeń zakończył się wieczorkiem tanecznym.

W niedzielny poranek uczestniczyliśmy we mszy św. kościele OO. Dominikanów p.w. Św. Jakuba Apostoła. Nabożeństwo poprowadził przyjaciel Harcerzy , kapelan ZHP O. Wojciech Krok. Następnie odbył się apel pożegnalny na, którym wręczono wszystkim uczestnikom Zlotu pamiątkowe dyplomy .Pełni wrażeń, bogatsi w nowe doświadczenia i znajomości udaliśmy się w drogę powrotną czekając już na kolejne spotkania na harcerskim szlaku.

Z harcerskim pozdrowieniem
druhna Komendant pwd. Anna Swatek